Mokyklų bibliotekų akcija „Draugauk su knyga – 2014“ (2014-05-05)

 Išlaužo bibliotekos renginiai

 

2014-04-23 Rytmetis „Stovi pasakų namelis“

 

 Darželio vaikai dalyvavo poetiniame muzikiniame rytmetyje „Stovi pasakų namelis“, stebėjo pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. Smagu buvo stebėti vaidinančias tetas: katinėlį – mokyklos finansininkę Ramunę Valentinaitę, gaidelį – socialinę pedagogę Onutę Lebedinskienę, lapę – raštvedę Angelę Janulevičienę, autorių – bibliotekininkę Birutę Klimčauskienę. O vėliau tą pačią pasaką stebėti ekrane, kaip animacinį filmuką. Pasaka patiko ir patiems mažiausiems lopšelio vaikučiams.

 

Auklėtoja Klotilda Brundzienė

 

2014-04-24 Rytmetis „Sidabro žuvys žaidžia“

 

 Kiekvieną kartą noriai einame į biblioteką, nes čia ne tik „gyvena“ knygelės, bet ir informacinės technologijos. Mūsų bibliotekininkė moka visa tai suderinti ir visus sudominti.

  Sakoma, kad geras pavyzdys užkrečia. Atėjome į biblioteką paklausyti kaip skaito ketvirtokai. Priešmokyklinukai įdėmiai klausėsi tekstų ir atsakinėjo į vyresniųjų draugų užduotus klausimus. O kokie laimingi buvo kai žinojo atsakymus! Akys žibėjo, veidelius puošė šypsenos ir noras būti dideliais. Štai bibliotekininkė pasiėmė knygelę ir paskaitė. Mažieji įsitikino, kad knygas skaito ir suaugusieji.

  Po skaitymų atėjo metas filmukams (kaip namuose gera) – pailsėsime, pasidalinsime gera nuotaika su draugais.

    Valandėlė bibliotekoje prabėgo greitai ir prasmingai. Priešmokyklinukai pabuvo aplinkoje, kur yra garsiai skaitomos knygos. Manau, kad tokios valandėlės sužadins vaikų norą draugauti su knyga.

 

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ingrida Kisielienė

 

2014-04-25 Rytmetis „Kas kur gyvena

 

Su prmokais šiandien skaitėmea prie Velykų tradicijas svečiavosi Velykų bobutė laisvalaikio salės darbuotoja Rasa Ruseckienė. Minėme mįsles apie kiaušinius.  „Čir vir vir pavasaris“ – spėliojome kas kaip kalba. Skaitėme Janinos Degutytės pasaką „Šaltinėlis“, žaidėme lietuvių liaudies žaidimą „Klausė žvirblis čiulbuonėlis“ . Pirmokai nuotaikingai koncertavo su dūdelėmis.

 

  

2014-04-28 „Seku seku pasakėlę, šoku šoku šokymėlį“

 

Šių metų balandžio 28 dieną mes, ikimokyklinio ugdymo grupė „Giliukai“ buvome pakviesti į biblioteką. Vaikai bibliotekoje klausė Leonardo Gutausko trumpų pasakaičių, kurias skaitė bibliotekininkė ir sužinojo  kodėl kiškio ausys ilgos, kam reikalinga ožiui barzda, kodėl mušasi gaidžiai. Po to vaikai drauge su bibliotekininke Birute Klimčauskieneir muzikos mokytoju Povilu Banaičiu  linksmai šoko, dainavo daineles. Atsipūsti pakvietė senosios animacijos filmukai.

Buvo smagus, linksmas ir turiningas rytmetis skirtas nacionalinei buibliotekų savaitei.

Vaikams ypač patiko sekamos istorijos dar ilgai jas prisiminė. Labai norime pasakyti ačiū, kad buvome pakviesti ir turėjome progą parodyti, ką patys mokame ir paklausyti garsinio skaitymo.

 

Auklėtoja Renata Barauskaitė

 

2014-04-29 „Donelaičio būrų košės valgymas“

 

  2-4 klasių mokiniai turėjo galimybę pajusti  K.Donelaičio žodžio gražumą kūrinyje „Metai“. Tai nekasdienis žodis, tai nepaprastas. Mokinukai klausė ištraukų, kurias skaitėme mes mokytojos: Verutė, Vilma, Giedrė. Vieni buvo susikaupę, kiti šypsojosi išgirdę neįprastų žodžių: baudžiava, būrai, viralas, kakalis... Buvo smalsūs ir klausė Ievos Laurinaitytės ir Giedriaus Jonušio  deklamuojamų eilėraščių apie K.Donelaitį. Pajutome tautinę dvasią išgirdę aktoriaus Rolando Kazlo balso įrašą skaitant K.Donelaičio poemos „Metai“  Žiemos rūpesčių  ištrauką, net šiurpuliukai nubėgo kūnu. Šventę papuošė 3 klasės mokinukai apsirengę stilizuotais pagoniškais rūbais. O nosytės užsirietė, kaip pakvipo bibliotekininkės patiekta „būrų košė“. Po renginio ant stalo, šilta gardi košė. Neįprasta! Biblioteką palikome, bet išsinešėme gerą nuotaiką iš Nacionalinei bibliotekų savaitei skirto renginio, kurį oranizavo bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė.

Pradinio ugdymo mokytoja Vilma Daunienė

 

 

 

Daugumai mokinių, tame tarpe ir man,  atrodė, jog  Kristijono Donelaičio „Metai“ -  gana tamsus kūrinys: kaimas be vilties, purvas, kažkas gamtoje, su žmonėmis negero vyksta. O suprasti vaikams, kad šis kūrinys įrašytas į literatūros aukso fondą, buvo sunku.

Vaikams skaičiau ištrauką iš „Rudens Gėrybių“ Tekstą skaičiau ne vieną kartą. Prieš akis mačiau (nors sunku buvo, nes už lango toks šiltas ir turtingas pavasaris) tą rudens vaizdą, jutau šaltį, užuodžiau viralo kvapą. Galvojau, ar mažieji supras? Tačiau tos kelios minutės, kai jie klausėsi, o klausėsi gana atidžiai ( kaip atidžiai gali klausytis 8 – 10 metų vaikas šimtamečio kūrinio) ir valgė šiltą būrų košę, kurią bibliotekinikė buvo išvirusi, paliko įspūdį.

  Kada atsiranda, kad ir nedidelė, bet gyvenimo patirtis, kitoks pasaulio matymas, kiekvienoje aprašytoje gamtos ar žmogaus gyvenimo akimirkoje pradedi matyti save. Tada pavyksta suprasti, kad rašymas apie būrus ir kaimą nėra tik apie juos – tai kalba apie mus pačius. Taigi, belieka ne tik stebėtis, bet ir didžiuotis, džiaugtis, kad prieš šimtus metų parašyti tekstai aktualūs ir artimi mums.

 

Pavaduotoja ugdymui Giedrė Šliumpienė

 

 

  Penktokams vykdėme projektą, skirtą 135-osios Jono Biliūno gimimo metinėms „Domimės Jonu Biliūnu, skaitome jo tekstus“

 

Geriausiais Išlaužo mokyklos skaitytojais išrinkti:

 

1.Aurėja Kašubaitė, 1 kl. mokinė

2.Giedrius Jonušis, 4 kl. mokinys

3.Augustė Kovševičiūtė, 6 kl. mokinė

4.Agnė Jančoraitė, 8 kl. mokinė

 

Išlaužo pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė

Priedai:

Atgal...
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© 2014 Visos teisės saugomos
190194851 // Mokyklos g. 1, Išlaužo k., Išlaužo sen., Prienų r. sav. // +370 319 48545 // mokykla@islauzas.prienai.lm.lt