Pilietinė iniciatyva  (2014-09-23)

„Atminties kelias“ Išlaužo pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 22 –ąją  dieną į mokyklos biblioteką rinkosi 9 ir 10 klasių mokiniai, kur vyko integruota istorijos, pilietiškumo pagrindų ir bibliotekinikės  organizuota pamoka tema: „Ties žmogiškumo riba“. Svečiavosi mokyklos pavaduotoja ugdymui Vilma Daunienė ir pailginto darbo dienos grupės auklėtoja Dalia Visockienė. Pamoką pradėjusi istorijos mokytoja metodininkė Daiva Jakučionienė   mokinius supažindino su Lietuvoje gyvenusia žydų bendruomene, jos gyvenimo būdu, tradicijomis ir ištikusia tragedija – Holokaustu. Dešimtokė Milda Pikčilingytė uždegė žvakes, skirtas aukų atminimui.  „Atminties kelią“ simbolizavo lauko akmenys.

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Onutė Lebedinskienė kalbėjo apie pagarbą žmogaus teisėms, toleranciją kitų tautų, kito tikėjimo žmonėms.

Anos Frank „Dienoraštį“ aptarinėjo dešimtokės Laura Mačiulytė ir Milda Pikčilingytė.

Tai - vienas iškalbingiausių ir labiausiai jaudinančių Holokausto liudijimų.

Lietuvos žydų genocido aukų paminėjimą apvainikavo filmas „Aušvico specialioji komanda – gyviejinumirėliai“.

Dažnai ir šiandien žmonės pažeidžia vieni kitų teises. Tokia nepagarba žmogaus teisėms turėjo skaudžią pasekmę – Holokaustą.

Bibliotekininkė                                                           Birutė Klimčauskienė