Integruotos pamokos 1 – 4 klasėje (2016-02-11)

Kaip šventė Užgavėnes mūsų seneliai?

Kokių papročių laikėsi seniau? Kokie patiekalai buvo valgomi per Užgavėnes? 1-4 jungtinės klasės mokiniai  su mokytoja nutarė išsiaiškinti netradiciškai. Jie pasikvietė Dovydo močiutę į pamoką, kuri papasakojo apie Užgavėnių tradicijas,  papročius, valgius.  Vaikai ir patys padainavo daineles, kurias dainuoja užgavėniaudami. Rimantas pasakė ir patarlių apie Užgavėnes. Labai patiko visiems kepti blynus, tartis, kokius produktus reikia dėti, kad blynai būtų skanūs. Žinoma ir verdantis šiupinys susilaukė dėmesio.

O kokios Užgavėnės be kaukių? Vaikai tarėsi, kokias kaukes pieš, kad jos būtų kuo išraiškingesnės ir baisesnės. Visiems pavyko nusipiešti spalvingas ir įdomias kaukes. Na, o šiupinio ragavimas, blynų valgymas, arbatos gėrimas visiems labai patiko. Visi dalijosi įspūdžiais ir sakė, kad tokios pamokos labai įdomios.

Mokytoja A. Balkūnienė