Lietuvos skautijos Pavasario šventė (2016-04-25)

2016 balandžio 23 dieną vyko Lietuvos skautijos Pavasario šventė Ukmergės mieste. Joje dalyvavo ir Išlaužo skautai, priklausantys Prienų tuntui.

Skautai lankėsi įvairiose įstaigose, darė geruosius darbelius, dalyvavo teminiuose užsiėmimuose, orientaciniame žaidime, o dalis drąsiausių plaukė Šventosios upe su plaustais, baidarėmis ir kanojomis.

Šventės dalyviai buvo suskirstyti skiltimis po 8 žmones. Tai skautiškas skilčių metodas taikomas praktikoje, tvarkos palaikymui ir saugumui užtikrinti.

Apsilankę ligoninėje  skautai susipažino su chirurgijos, traumatologijos, akušerijos ir ginekologijos, bei kitų skyrių veikla.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos atstovai pristatė savo darbo pobūdį, naudojamą aparatūrą, bei pasidalino istorijomis iš savo darbo patirties.

Vyko žaidimai, sporto užsiėmimai, o svarbiausiai – nuotykinis orientavimasis mieste.

Pagal žemėlapį arba naudojantis ActionBound programėle reikėjo surasti pažymėtus punktus – lankytinus miesto objektus, pasiekę numatytą vietą skautai atliko užduotis ir taip susipažino su Ukmergės miestu. Juk ne bet kur galima sutikti miesto centre šuniuką Keksą arba pamatyti krautuvininko portretą ant senamiesčio sienos. Pažvelgėme į miesto panoramą nuo Ukmergės piliakalnio ir apžvalgos bokšto.

Taip pat džiugu, kad organizuojama Lietuvos skautijos pavasario šventėje „Irklus merkt“, jūrų skautai galėjo prisidėti prie savanorystės skatinimo. Kvietė jaunus žmones savanoriauti – būti ir jaustis reikalingais, svarbiais ir siekiančiais bendro tikslo, kuris vienam žmogui būtų neįveikiamas.