Aštuntokai ketvirtadienį mokėsi savarankiškai (2018-05-15)

Aštuntokai ketvirtadienį mokėsi savarankiškai, mokytojai buvo tik konsultantai.

Vyko lietuvių kalbos (mokyt. A. Klimavičienė), muzikos (mokyt. A. Armonienė), matematikos (mokyt. N. Baranauskienė), istorijos (mokyt. V. Rasimienė), geografijos (mokyt. K. Senavaitytė) pamokos. Visų pamokų bendra tema - Tremtis. Atlikdami mokytojų paruoštas užduotis, mokiniai šią temą išanalizavo visapusiškai: kada ir kodėl buvo tremiami lietuviai (istorija), kur buvo tremiami, įkurdinami (geografija), kiek buvo ištremta lietuvių, kiek išliko gyvų, kiek sugrįžo į Lietuvą (matematika), kaip aprašomi išgyvenimai, sunkumai, kančios, meilė tėvynei tremtinių atsiminimuose, eilėraščiuose, kituose kūriniuose (lietuvių kalba), kokios gimė dainos tremtyje, kas jose apdainuojama, kokia nuotaika (muzika). Mokiniai dirbo labai kruopščiai, susikaupę, noriai. Apibendrinimo pamokoje džiugu buvo matyti darbo rezultatus: diagramas, literatūrinę kompoziciją bei citatų mozaiką – plakatą, atliktas užduotis lapuose, klausytis dainuojamų tremtinių dainų. Mums, mokytojams, buvo labai malonu, kadangi galėjome mokiniams pasakyti daug gerų žodžių, nes pagirti buvo už ką: atsakingumą, darbštumą, gražų elgesį.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Klimavičienė