Edukacija „Paukščiai Lietuvos kultūroje“ 1-4 klasių mokiniams (2022-10-07)

Edukacija „Paukščiai Lietuvos kultūroje“ 1-4 klasių mokiniams

Susipažinome  ne tik su sutinkamais mūsų aplinkoje paukščiais ir juos mokėsime atpažinti iš išvaizdos, elgesio ar balsų, bet ir sužinojome, kurie paukščiai laikomi ateities pranašais, mistinėmis būtybėmis ar namų sargais. Įdomu buvo išgirsti ir patyrinėti žemėlapius kur žiemoti išskrenda gandrai, gervės ir kiek kilometrų jie nuskrenda. Pamokos metu stebėjome įtraukiančius vaizdo reportažus iš paukščių gyvenimo ir išbandėme profesionalią paukščių stebėtojų įrangą: žiūronus. Tyrinėjome paukščio lizdelį, gandro ir pelėdos plunksnas. Sužinojome , kad net mokyklos teritorijoje galima stebėti keliolika paukščių rūšių!  Mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie ornitologo profesiją, nes pamokas vedė kvalifikuotas, pedagoginį ir gamtamokslinį išsilavinimą turintis edukatorius, Lietuvoje žinomas ornitologas Gediminas Petkus. Jis  rekomendavo aplankyti www.pazinkpaukscius.lt  svetainę. Mokytojai internetinėje svetainėje gali nemokamai naudotis metodine medžiaga - vaizdo reportažais ir kita naudinga informacija.

Priešmokyklinukai  sužinoti apie paukščius vyko į Birštoną. Jie  dalyvavo edukacijoje ,,Kas kuo gieda“. Stebėjo  parke paukščius, klausėsi jų balsų. Kiekvienas  atliko kūrybinį darbelį: išlankstė ,,Tauškynę“ ir pabandė su ja pažaisti.

Mokiniai, natūraliai smalsaudami, patirdami naujų įspūdžių, ugdėsi pažinimo,  kultūrinę kompetenciją.

Mokytoja Vilma  Daunienė