Šiaurės šalių savaitė 2022 „Gamta šiaurėje“ (2022-11-18)

Sveiki atvykę į Šiaurės šalių literatūros savaitę 2022!

Šią savaitę Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklose skaitoma balsu. Išlaužo mokyklos biblioteka dalyvauja skaitymuose Auštant prie žvakių šviesos. Šių metų tema Gamta Šiaurėje.

Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Šiaurietiška gamta byloja mums apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame žemės lopinėlyje.

Kiekvienais metais didelis dėmesys skiriamas pagrindinio plakato iliustracijai ir autoriui. Šių metų plakato iliustracija – Nikolajaus Astrupo „Revebjeller“.

„Revebjeller“ yra vienas žinomiausių Nikolajaus Astrupo darbų. Jame vaizduojamas spalvingas Jölsterio kraštovaizdis. Gėlės rusmenės buvo dailininko vienos mėgstamiausių. Šias gėles jis augino savo namų sode, jas dažnai tapydavo savo paveiksluose.

Antros klasės mokiniai Mingailė Rasimaitė ir Kostas Milkevičius jau šį rytmetį skaitė Nalin Kivela, Martin Glaz Serup ir Linos Bondestam pasakojimą „Jei sutiktum lokį“. Labai atidžiai klausė ir lokį spalvino priešmokyklinio ugdymo ir pirmos klasės mokinukai.

Ikimokyklinio ugdymo „Giliukų“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai svečiavosi bibliotekoje ir klausė Malin Kivelä, Martin Glaz Serup „Jei sutiktum lokį”

Puikūs antros klasės skaitytojai Mingailė ir Kostas įtaigiai ir teatrališkai perteikė istoriją. Šilto humoro paveikslėlių knygelė supažindino, ką reikėtų daryti sutikus lokį.

Susitikimo pabaigoje žiūrėjome filmuką „Sportas - geriausias Trablo draugas“ Vaikučiai pažadėjo nuspalvinti meškiukus ir paruošti parodėlę.

Lapkričio 17 d., 6 ir 3 klasės mokiniai dalyvavo geografijos mokytojos K. Senavaitytės ir bibliotekininkės B. Klimčauskienės organizuojamoje „Šiaurės šalių literatūros savaitės“ pamokoje „Gamtos grožis“. Užsiėmimų metu, žemėlapiuose ir atlase trečiokai ieškojo Šiaurės šalių, mokytojos V. Daunienės padedami rinko informaciją apie pasirinktą šalį ir ant lapelio užrašytus faktus žymėjo žemėlapyje atitinkamoje Europos šiaurinės valstybės vietoje. Šiaurės šalių gamtą stebėjome pasitelkę „youtube“ platformą. O „Quizizz“ svetainė abiejų klasių komandoms padėjo patobulinti skaitmeninę bei pažinimo kompetencijas ir pasitikrinti turimas žinias.

Šiaurės šalių savaitės baigiamasis renginys

Mokyklos bibliotekoje svečiavosi buvusi mokinė Paulina Gemplerytė. Ji šiuo metu studijuoja norvegų ir kitas  kalbas. Išgirdome pasakojimą  apie patirtį, gyvenant ir mokantis Norvegijoje. Ketvirtokai ir trečiokai mokėsi norvegiškai pasisveikinti, susipažinti, pristatyti save draugui.

Paulina skaitė norvegiškai, klausėme kalbos skambesio. Vaikai nutarė, kad norvegų kalba panaši į anglų kalbą. Susitikimą užbaigėme filmuku apie Lafatenų salas.

Bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė

DAUGIAU FOTO RASITE MOKYKLOS FB PROFILYJE