TEIGIAMI POKYČIAI LIETUVOS ŠVIETIME JAU VYKSTA! (2014-03-13)

„Lietuvos kryptis – sėkmingas mokymasis“

2014 m kovo 6-7 dienomis Vilniuje vyko  Nacionalinis švietimo lyderystės forumas 2014 „Lietuvos kryptis – sėkmingas mokymasis“. Jame buvo analizuojama tai, kas padeda, o kas trukdo mokytis, aptariamos Lietuvos visuomenės galias atsinaujinti ir kurti veiksmingesnį švietimą, susipažinome su pasauline patirtimi gerinant mokinių mokymosi pasiekimus.

Pagrindinė pirmosios dienos veikla: pasakojimas ir klausymasis. Ir pasakotojai, ir klausytojai buvo aktyvūs bendros patirties kūrėjai. Švietimo lyderių vaidmenį bei kitų šalių patirtį pristatė profesorės: Coleen Jackson (Jungtinė Karalystė), Jan Robertson (Naujoji Zelandija), Louise Stoll (Jungtinė Karalystė).  Savo  mokyklų istorijas papasakojo 40 žmonių, kurios ir tapo diskusijų pagrindu. Mūsų mokyklos svarbia istorija pasidalino direktorės pavaduotoja ugdymui Giedrė Šliumpienė apie savarankišką mokymą(si). Grupės nariai pasakojimo metu ieškojo atsakymų į klausimus: „Kokios sąlygos pastūmėjo ir nulėmė pokytį/sėkmę?“, „Koks poveikis buvo mokinių mokymosi pasiekimams?“, „Ką galėčiau pats pritaikyti savo veikloje?“.  Grupės dalyvių mintys po pasidalintos svarbios istorijos apie savarankišką mokymą(si) mūsų mokykloje.

Iš viso forume dalyvavo daugiau nei 600 žmonių. Valstybinėje švietimo 2013–2022 metų strategijoje numatomi keturi pagrindiniai švietimo sistemos tobulinimo tikslai – ką norime pasiekti per artimiausią dešimtmetį. Forume siekiama išryškinti, kur Lietuvoje jau dabar yra sėkmingos patirtys šiose srityse, kam šiuos tikslus jau pavyko pasiekti, ir kas sėkmingai, nors nebūtinai lengvai, juda ta linkme, kad ir kiti galėtų pasisemti įkvėpimo.

(Giedrė Šliumpienė)