Kovo 17-21 dienomis mokykloje dirbo mokytoja iš Biržų r. Papilio pagrindinės mokyklos (2014-03-25)

„Pedagogų trumpųjų stažuočių Lietuvoje paslaugos“ mūsų mokykloje

2013 m. pavasarį  atsišaukėme į  Pilietinių iniciatyvų centro ir Ugdymo plėtotės centro  projekto įgyvendinimą „Pedagogų trumpųjų stažuočių Lietuvoje paslaugos“ mūsų mokykloje. Parašėme (direkt. pavad. ugd. Giedrė Šliumpienė ir mokytoja Audronė Ramoškienė) aktualią ir įdomią programą, t.y. pasiūlėme Lietuvos mokytojams susipažinti su svarbiu sėkmingu savarankiško mokymo(si) metodu. Siūloma stažuotės programa buvo labai gerai įvertinta ir mokykla turėjo galimybę pasikviesti mokytoją....iš Biržų rajono.

Pirmą dieną (kovo 17 d.) stažuotoją pasitikom Kaune. Mūsų mokykloje ji susipažino su mokyklos direktore, stažuotės rengėjomis, mokyklos aplinka (lankėsi muziejuje, Dienos centre, pradinėse ir priešmokykl. ugd. klasėse). Aptarėme stažuotės tikslą, uždavinius, darbotvarkę, supažindinom su refleksijos viena iš formų – dienoraščiu. Stažuotoja dalyvavo projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ seminare rajono mokytojams „Mokymosi aplinkos, jų kūrybinis panaudojimas ugdymui“ ir mokyklos bendruomenei skirtame LTF diskusijoje „Kur vaiko laimė ir sėkmė?“. Direktorės pavaduotoja ugdymui pristatė SM metodą, jo esmę, taikymo galimybes, naudą mokiniams ir mokytojams. Antrą dieną stažuotoja stebėjo SM dieną 2-3 klasėje. Su mokytoja ir koordinatore aptarė stebėtą veiklą: „Pajutau metodo esmę. Veiklos metu galima stebėti daug vaikuose ugdomų kompetencijų. Mokiniai darbingi, tvarkosi su laiku. Spec. poreikių mokiniai rinkosi patys, ką nori atlikti“. Trečią dieną stažuotoja stebėjo SM dieną 6 klasėje tema „Mano gimtinė“, bendradarbiavo su mokytojomis, koordinatorėmis, aptarė stebėtą veiklą. Numatė uždavinius, planavo kitos dienos veiklą (ruošė užduotis, rengė sutartį, pritaikė patalpas), kurią  ketvirtą dieną organizavo 3 klasėje. Paskutinę dieną stažuotoja dalyvavo apskrito stalo diskusijoje apie SM metodo įgyvendinimą mokykloje su 3-8 klasių mokiniais, koordinatorėmis, mokyklos vadovėmis.. Buvo pasidalinta sėkmėmis ir nepasisekimais, išsakyti apibendrinimai,  ateities planai, mokinių lūkesčiai. Kiekvieną dieną stažuotoja reflektavo (pildė dienoraštį).

O kas mums iš to? Mokykla pasidalino gerąja patirtimi, ugdant mokinius SM metodu ir suteikiant jiems veiksmų laisvę. Patobulinta mokytojų profesinė kompetencija. Gerosios patirties sklaida respublikoje. Mokyklos mokiniai suvokė, kad tai, kas vyksta čia, jų klasėse, domina kitų mokyklų mokytojus, kurie nori dirbti taip, kad jų mokiniai patirtų sėkmę – patys eitų į priekį, mokytųsi planuoti savo laiką, suprastų ir atliktų užduotis kuo geriau, tinkamai reaguotų į nesėkmę, padėtų vieni kitiems ir būtų laimingi.

Noriu padėkoti visoms mokytojoms – Vilmai Daunienei, Audronei Ramoškienei, Neringai Baranauskienei, Aldonai Armonienei, mokyklos direktorei Rasai Žilinskienei, kurios tą savaitę organizavo SM veiklas, globojo viešnią iš Šiaurės Lietuvos – Papilio pagrindinės mokyklos.

Giedrė Šliumpienė

direkt. pavad. ugdymui