Šiaurės šalių bibliotekų savaitė (2014-11-17)

2014 m. lapkričio  dešimtą – keturioliktą dienomis mokyklos bibliotekoje vyko 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.

Skaitymuose balsu „Auštant“ dalyvavo visi mažieji mūsų mokyklos  mokiniai.

Ankstų pirmadienio rytą atėjusius į biblioteką vaikus pasitiko Šiaurės šalių rašytojų knygų parodėlė ir iš Norvegijos tėvelių parvežti troliai bei įspūdingas šiam renginiui skirtas plakatas. Pirmąjį skaitymų savaitės renginį blankioje žvakių šviesoje pradėjo monstrų kaukėmis ir spalvingais batais pasipuošę 6 klasės mokiniai Eimantas ir Erikas, suvaidinę monstrų kivirčą pagal Šiaurės šalių rašytojų kūrinius. Toliau pradinukai, iš anksto pasirinkę juos sudominusią Šiaurės šalių rašytojų kūrinių ištrauką, skaitė vieni kitiems. Dvi Astridos Lindgren knygas pristatė pirmaklasiai ir antraklasiai: pirmaklasės Saulė ir Akvilė supažindino su Pepės  pirmąja kelione į mokyklą, antraklasiai Rokas, Aurėja, Karolis  ir Orestas pristatė Lotą iš Pramuštgalvių gatvės ir jos draugų žaidimus.   Trečiosios klasės mokiniai Rokas ir Einoras skaitymui   pasirinko ištrauką iš    Marko Majaluomos knygos „Tėti, einame grybauti“ , o ketvirtokės  Kamilė, Brigita Ir Inesa suvaidino ištrauką iš  Marijos Gripės knygos „Hugas ir Josefina“. Baigiantis pirmadienio skaitymams,  mokiniams buvo pateiktos įvairios užduotys. Kitas savaitės dienas ištraukas Iš Tuvės Janson knygos „Kometa artėja“ mokiniams  skaitė jų mokytojos. Penktadienį, pasižiūrėję filmuką apie Muminukus, nuoširdžiai pasidžiaugėme mokinių atliktais darbais – skaitytų Šiaurės šalių rašytojų kūrinių iliustracijomis.

Pasibaigus skaitymų savaitei, vaikai dalinosi įspūdžiais: „Patiko klausytis, kai skaitė vaikai“ (Alfredas), „Man patiko skaityti apie Lotą iš Pramuštgalvių gatvės“ (Orestas), „Sužinojau, kaip atrodo troliai Mumiai“ (Kamilė), „Patiko vaidinti“ (Inesa),  „Patiko piešti kojinę Pepei“ (Nojus),  „Noriu skaityti toliau apie Pepę“ (Akvilė).

Dalia Visockienė

Išlaužo pagrindinės mokyklos

pailginto darbo dienos grupės auklėtoja