Mokyklos veiklos įsivertinimas (2015-04-23)

Mums rūpi geras mokinių mokymasis.

Todėl įsivertindami nuolat tikrinamės, ar darome tai, ko iš mūsų tikisi mokiniai ir tėvai. Įsivertinančia mokykla tapome 2002 m.

Mokykloje įsivertinimo veiklą vykdo devyni mokytojai, savanoriškai susibūrę į darbo grupę.

Mokymasis yra bendra mokytojų ir mokinių kelionė. Šiais mokslo metais, suprasdami, kokie svarbūs mokinių gebėjimai savarankiškai atlikti užduotis ir vertinti savo mokymąsi,  gilinamės į mokinių mokėjimą mokytis. Mokyklos mokytojai vasario – kovo mėnesiais stebėjo savo bendradarbių pamokas, fiksuodami, kaip mokiniai įtraukiami į mokymosi uždavinių formulavimą, kaip jiems sekasi savarankiškai mokytis bei įsivertinti savo atliktą darbą. Pervertėme ir mokinių sąsiuvinius, ieškodami informacijos, kaip mokiniai mokomi mokytis, pasitelkiant įvairias lenteles, schemas, „minčių lietų“. Šiuo metu mokėjimo mokytis aspektu vyksta mokytojų ir mokinių bei jų tėvų apklausos. Netrukus organizuosime mokinių ir mokytojų diskusijas. Mums ypač svarbi mokinių nuomonė. Todėl jie savo laiškuose draugams  teiks patarimus, kaip būtų galima lengviau mokytis.

Gegužės pabaigoje mūsų įžvalgos apie mokėjimą mokytis suguls į įsivertinimo ataskaitą, su kuria supažindinsime visą mokyklos bendruomenę. Šio dokumento pagrindu ir planuosime ateinančių mokslo metų darbus tikėdami, kad mokykla išliks ta vieta, į kurią norisi kasdien eiti, ir  kiekvienas mokinys mokydamasis susilauks sėkmės.

Dalia Visockienė