Rytmetis „Seka pasaką močiutė – seku pasaką ir aš“ (2015-04-27)

Balandžio 27d. rytmetį mokyklos bibliotekoje teko stebėti kiek neįprastą reginį: trys močiutės raikė didžiulį pyragą.

Jas į renginį, skirtą Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, pakvietė bibliotekininkė Birutė. Kai ji paklausė jaukiai ant kilimo įsitaisiusių mokinių, ar kas nors namuose jiems seka pasakas, iš keturiasdešimties pakilo tik aštuonių vaikų rankos.

Pakvietusi atgaivinti seną pasakų sekimo tradiciją, bibliotekininkė vieną po kitos kvietė močiutes sekti pasakas. Apsisiautusios didele languota skara ir įsispyrusios į klumpes bei patogiai įsitaisiusios supamojoje kėdėje Saulės, Aurėjos ir Beno močiutės viena po kitos sekė pasakas jas susiedamos su įdėmiai besiklausančių vaikų gyvenimu. Vėliau savo pamėgtas pasakas sekė antrosios klasės mokiniai: Karolis, Linas, Gytis, Liudvikas, Aurėja, o ketvirtokės Gabija, Inesa pristatė savo pačių sukurtas pasakas.

Baigiantis renginiui, direktorės pavaduotoja ugdymui Vilma pakvietė vaikus pasimankštinti judesiais atkartojant pasaką be galo  „Kaip mergelė gyveno pas senelę“, o močiutės vaišino  gardžiu pyragu su pienu.

Renginys,  sustiprinęs mokinių pasiryžimą domėtis pasakomis, baigėsi. Tikime: vaikus dar ilgai šildys močiučių sektų pasakų išmintis bei jų kepto pyrago prisiminimai.

Mokytoja Dalia Visockienė