Aktyviausiems skaitytojams – išvyka (2015-05-06)

„Skaitau ir tobulėju“

Integruoto projekto „Skaitau ir tobulėju“ organizatorės (lietuvių kalbos mokytojos A. Klimavičienė ir R. Žilinskienė bei mokyklos bibliotekininkė B. Klimčiauskienė) aktyviausiems 6 – 9 klasių skaitytojams padovanojo tarsi prizą – išvyką į Maironio lietuvių literatūros muziejų Kaune.

Čia pirmiausia susitikome su šio muziejaus direktore, rašytoja A. Ruseckaite. Ji mums įdomiai papasakojo apie savo vaikystę, mokymosi metus, kas įkvepia kūrybai, kaip sekasi kurti. Supratome, kad daug kas gali paskatinti imtis vienokios ar kitokios temos: dažnai ir realūs gyvenimo įvykiai, matyti vaizdai, pajaustos nuotaikos. Rašytoja mielai atsakė į mūsų klausimus, nuoširdžiai bendravo.

Pakvietė pavaikščioti po Maironio sodą, kurį jis labai mėgo, daug jame dirbo, ilsėjosi. Pamatėme medžius, kurie dar mena poetą, pavėsinėje nusifotografavome.

Paskui jau gidė mus nuvedė į požemiuose eksponuojamas parodas. Apžiūrėjome garsių rašytojų skulptūras, bareljefus. Ypač sudomino rašytojų pomirtinės kaukės.

Pačiuose Maironio kambariuose vyksta rekonstrukcija, bet visus rašytojo baldus, daug asmeninių daiktų galėjome pamatyti kitose patalpose. Gidė apie kiekvieną  eksponatą vis ką nors įdomaus papasakojo.  Taip daug sužinojome apie Maironio gyvenimą, jo pomėgius.

Išvyka buvo labai turininga ir visiems labai patiko.

E. Simanaitis, 6 klasė

S. Liaukutė, 8 klasė