Projektas ,, Sveikatiada‘‘ (2015-11-03)

Projektas „Sveikatiada“ - socialinė iniciatyva, kuria ugdomi vaikų sveikos gyvensenos įpročiai.

Organizuojamų renginių metu mokiniai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Tad biologijos mokytoja metodininkė R. Kišonienė registravo  mokinius dalyvauti  respublikiniame projekte. Šių mokslo metų veiklos vadinasi ,,Sveikos mitybos trimestras 2015". Džiugu, kad integruotos pamokos metu mokiniai kalbėjo ne tik apie sveiką mitybą, bet ir kūno kultūros pamokoje aktyviai sportavo. Siūlomos įdomios ir patrauklios veiklos mokiniams. Keletą iš jų įgyvendino ir mūsų mokyklos mokiniai.

Aštuntokai  atliko testą ,,Rask skaniąją gėrybę: paslėptą vaisių ar daržovę!“. Įvairiomis kryptimis išbraukius net 22 pavadinimus, perskaitėme frazę ,,Šaunuolis, tu jau po truputį...“.  Tiek ketvirtokus, tiek ir aštuntokus, atliekant testą ,,Tiesa ar melas?“, pateikti teiginiai privertė susimąstyti ir kvietė diskutuoti sveikos mitybos klausimais. Teisingai jį įveikę visi kartu perskaitėme ,,Staigmena!“. O integruotos pasaulio pažinimo ir biologijos pamokos metu visi gaminomės po ,,Vaisių ir daržovių kūbą“. Raštu atsakėme į pateiktus klausimus, jį suklijavome. Skaitydami atsakymus, tarpusavyje dalinomės savo šeimos patirtimi, įpročiais sveikai maitintis. Aštuntokų parengtas pristatymas ,,10 patarimų, kaip sveikai maitintis“ nepaliko abejingų – verta atkreipti dėmesį į tai, ką valgome, kiek valgome, ar kasdien esame fiziškai aktyvūs. Ir namų darbų užduotį gavome – pažaisti su kūbu prie bendro šeimos pietų ar vakarienės stalo.

Belieka užpildytą Grįžtamojo ryšio anketą ir keletos akimirkų nuotraukas nusiųsti ,,Sveikatiados“ komandai. Gyvenkime su šūkiu: ,,sveikai maitinuosi - aktyviai sportuoju!’’