Pilietiškumo pamoka Prienų rajono savivaldybėje (2015-11-12)

2015 m.  lapkričio 11 dieną devintos  ir dešimtos  klasės mokiniai kartu su pilietiškumo pagrindų mokytoja lankėsi Prienų r.  savivaldybėje, kur dalyvavo  netradicinėje pilietiškumo pamokoje.

Atvykus mokinius ir mokytoją svetingai  priėmė  mero patarėja J. Zailskienė ir tarybos sekretorė A.Dargužienė.  Jos  supažindino su Prienų r. savivaldybės struktūra ir funkcijomis, tarybos narių bei mero pareigomis ir atsakomybėmis. Vėliau mokiniai, stebėdami įdomų filmą apie Prienų miestą ir rajoną, susipažino su garsiomis mūsų krašto vietomis ir verslo įmonėmis. Susėdę savivaldybės didžiojoje salėje mokiniai  mokytojos vadovaujami turėjo galimybę patys „dalyvauti“ tarybos posėdyje: sakyti pranešimus, diskutuoti, naudoti elektroninį balsavimą ir pamatyti balsavimo rezultatus. Pasibaigus „posėdžiui“   mokiniai dalyvavo viktorinoje  savivaldos tema ir buvo apdovanoti prizais.

Ekskursijos pabaigoje išlaužiečiai turėjo galimybę apsilankyti pas  Prienų r.  merą A.Vaicekauską: apžiūrėjo jo darbo vietą, smagiai kartu su Prienų r. vadovu padiskutavo.  Mokiniai džiaugėsi, kad meras  priėmė labai draugiškai ir davė daug naudingų patarimų.

Į mokyklą visi grįžo pagilinę žinias apie savivaldą,  pilietiškumą, puikios nuotaikos ir kupini įspūdžių.

Pilietinių pagrindų mokytoja Valdonė Rasimienė