Protmūšis ,,AIDS geriau žinoti‘‘, skirtas Pasaulinės AIDS dienos paminėjimui (2015-12-03)

Gruodžio 1 d. – pasaulinė AIDS diena nuo 1988 metų.

Šios dienos tikslas - propaguoti brandesnį  visos bendruomenės  požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS!

Šią dieną 8 - 10 kl. mokiniai minėjo integruotoje veikloje per biologijos pamokas. Šiandien dar neišrastas vaistas, kurio pagalba ŽIV virusas būtų pilnai pašalintas iš žmogaus organizmo. Vis daugiau žmonių pasaulyje tampa neabejingais su ŽIV/AIDS susijusioms problemoms. Tai teikia viltį, kad AIDS grėsmė pasaulyje išnyks. Šiandieną svarbu mokiniams žinoti ligos užsikrėtimo, plitimo ir apsisaugojimo būdus. Šis protmūšis yra skirtas  psichiką veikiančių medžiagų, t.y. alkoholio, tabako ir narkotikų bendrajai prevencijai vykdyti. Šiam renginiui mokiniai ruošėsi iš anksto, nes jie turėjo užduotį – sukurti koliažus, kuriuose reikėjo atspindėti ŽIV/AIDS  ir psichotropinių medžiagų žalą. Protmūšio  metu buvo demonstruojamos skaidrės, kurios supažindino su AIDS ir ŽIV sąvokomis, ŽIV plitimo būdais, ligos simptomatika, galimais inkubacinio periodo etapais.

Manome, kad mokiniai  įvertins  sveiko  ir turiningo laisvalaikio praleidimo formas, suvoks ir gebės priimti atsakomybę už save ir savo draugus.

Biologijos mokytoja metodininkė R. Kišonienė

Soc. pedagogė O. Lebedinskienė