„Knygų namų šviesa“ (2016-02-02)

Išlaužo mokyklos bibliotekos ir pradinių klasių projektas „Knygų namų šviesa“, skirtas Lietuvos bibliotekų metams

Projekto vykdymo laikas 2016 m. vasario 1d. – kovo 14 d.

Projekto tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą,  skatinti skaityti knygas ir dailės kalba  išreišti santykį su knyga, bilioteka.

Uždaviniai  - ugdyti mokinių kūrybinius ir projektinius įgūdžius, skatinti mokinių bendradarbiavimą su biblioteka ir knyga prisidėti prie bibliotekų įvaizdžio patrauklumo didinimo, skatinti kūrybinius eksperimentus.

Dalyviai

Priešmokyklio ugdymo grupės – 4 klasės mokiniai, mokyklos biblioteka

Projekto pristatymas vyks mokyklos bibliotekoje

vasario 2 d., 8,25 val. (bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė)

Veiklos

1.Piešimas

Temos: Ateities bibliotekos, Mėgstamo kūrinio iliustravimas, Bibliotekininko su knyga paveikslas, teksto ir vaizdo kompozicijos.

Technika: akvarelė, guašas, aplikacija ir kt.

Piešti klasėse pradedame nuo vasario 02 d. iki kovo 02 d.

Iš kiekvienos klasės ištenkame po 5 geriausius piešinius ir eksponuojame mokyklos bibliotekoje.

Iš bibliotekoje eksponuojamų kūrinių renkame po vieną geriausią piešinį. Tų piešinių autoriai piešia konkursinius piešinius. Kovo 1d.bibliotekoje.(Dailininkė Gintarė Marčiulynaitė, bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė).

Išrinkti geriausi 5 piešiniai A3 formato lapuose siunčiami į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo  centrą kovo 12 d.

(pradinių klasių mokytojos: V.Milkevičienė, J.Knašienė, A.Balkūnienė, pavad. ugdymui V.Daunienė, dailininkė Gintarė Marčiulynaitė, bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė)

2.Dailyraštis

Citatų apie knygas rašymas. Mokyklos bibliotekoje kovo 7 d., 8,25 min. (spec. pedagogė  Ramunė Juodsnukienė, bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė, pradinių klasių mokytojos V.Milkevičienė, J.Knašienė, A.Balkūnienė, V.Daunienė)

3.Vaikų metų knygų skaitymas klasėse   nuo vasario 2d. iki vasario 21 d.

- Birutės Mar „Gėlininkė“

- Ramintos Baltušaitytės „ Kalvėnų miesto paslaptis“

- Tomo Dirgėlos „Apie raganą Šiokiątokią“

- Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis“

- Rimvydo Stanevičiaus „Pūgos durys“.

Perskaitytų knygų aptarimas, balsavimas už labiausiai patikusią knygą

vasario 12 d. bibliotekoje

(pradinių klasių mokytojos: V.Milkevičienė, J.Knašienė, A.Balkūnienė, V.Daunienė, bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė)

Bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė