,,Laimingas vanduo - laimingas žmogus“ (2016-03-30)

Socialinis kūrybinis projektas

- tai projektas, skirtas apvalyti vandens telkinių pakrantes, grąžinti nuo seno lietuviams būdingą pagarbą bei meilę gamtai – vandeniui ir žemei, atkurti artimą ryšį ir žinojimą, kadaise savaime suprantamą, jog žemė gyva ir vanduo gyvas. Daugiau – jis mūsų gyvybės pagrindas. Apvalius vandens telkinių pakrantes, išreiškiame dėkingumą vandeniui.

Gamta jau dūsta nuo mūsų buvimo šioje planetoje, tačiau mes vis dar abejingai ją šiukšliname. O juk galėtume to nebedaryti nors poilsio vietose, prie nuostabių Lietuvos vandens telkinių, prie Jūros, Nemuno, Neries ar Jiesos… Norisi sušukti: „Lietuviai, žmonės, mes galime nebešiukšlinti gamtoje, tai priešinga mūsų, tai priešinga Žmogaus prigimčiai“. VERČIAU PAKELK TAI, KĄ KITAS AR TU NUMETEI IR PASAKYK: „VANDUO, AŠ MYLIU TAVE, PRAŠAU MAN ATLEISTI, DĖKOJU IR MYLIU TAVE…“ Išreikšk pagarbą ir meilę vandeniui, žemei paprastu, regimu veiksmu.

Socialinį ekologinį projektą vykdo asociacija ,,Gyvoji planeta“. Įgyvendinant numatytas veiklas siekama prisidėti prie aktyvesnio įsitraukimo pažinti, globoti, švarinti artimiausią Jiesios vandens telkinį.

Taigi, projekto tikslas - vaikų gamtojautos, gamtos pažinimo ir pilietiškumo ugdymas, gamtotyros ir meninis ugdymas gamtinėje aplinkoje. Juk ugdymasis turi būti ir patrauklus, ir džiaugsmingas.

Šiam tikslui įgyvendinti iškelti uždaviniai, siejasi su ugdymo programomis - „skatinti patirtinį, tiriamąjį, kūrybinį, interpretacinį mokymąsi, kuriantį giluminius teorijos ir praktikos ryšius, susietus su realiu gyvenimu“.

Projekto veiklas mokykloje įgyvendins  septintokai integruotoje biologijos ir geografijos pamokų veikloje. Visos veiklos pagal amžiaus grupes suskirstytos į tris etapus – Žinau, Galiu, Kuriu.

Pirmąjį etapą kaip tik ir įvykdėme – t.y. skaitėme, susipažinome ir pristatėme Masaru Emoto knygelę ,,Žinia, kurią mums praneša vanduo“.    Masaru Emoto yra tarptautinio fondo ,,Vanduo gyvybei“ Garbės Prezidentas. Tai Japonijos pseudomokslininkas, išgarsėjęs teiginiais, esą žmogaus mintys ir emocijos veikia vandenį prieš jam užšąlant. Jis sėkmingai nufotografavo vandens kristalus. 1999 metais išleido fotografijų kolekciją ,,Žinia, kurią mums neša vanduo“. Šią knygelė, mes skaitėme susidomėję ir bandėme patikėti  vandens galia.

Antrame etape pažinsime, tyrinėsime ir globosime artimiausią  vandens telkinį – Jiesios užtvanką. Trečio etapo metu dalyvausime projektinėje veikloje, aktyviai planuosime, organizuosime ir visi kartu įgyvendinsime  kūrybinį sumanymą.

Tikimės, kad šis projektas mums padės artimiau įsižiūrėti, įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti.

Biologijos mokytoja R. Kišonienė

Geografijos mokytoja K. Senavaitytė