Projektas ,, Sveikatiada‘‘ (2016-11-15)

Projektas „Sveikatiada“ - socialinė iniciatyva, kuria ugdomi  mokinių sveikos gyvensenos įpročiai.

Organizuojamų renginių metu mokiniai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Tad biologijos mokytoja metodininkė R. Kišonienė registravo  mokinius dalyvauti  respublikiniame projekte. Šių mokslo metų veiklos vadinasi ,,Sveikos mitybos trimestras 2016 ". Siūlomos įdomios ir patrauklios veiklos mokiniams. Keletą iš jų įgyvendino ir mūsų mokyklos mokiniai.

Aštuntokai  atliko testą ,,Rask skaniąją gėrybę: paslėptą vaisių ir daržovę!“. Įvairiomis kryptimis išbraukius net 22 pavadinimus, perskaitėme frazę ,,Šaunuolis, tu jau po truputį...“. Visi gaminomės po ,,Vaisių ir daržovių kubą“. Raštu atsakėme į pateiktus klausimus, jį suklijavome. Skaitydami atsakymus, tarpusavyje dalinomės savo šeimos patirtimi, įpročiais  apie sveiką mitybą. Aštuntokų parengtas pristatymas ,,10 patarimų, kaip sveikai maitintis“ nepaliko abejingų – verta atkreipti dėmesį į tai, ką valgome, kiek valgome, ar kasdien esame fiziškai aktyvūs. Komandos  kovojo  ,,Protų mūšyje‘‘. Įdomi buvo praktinė užduotis, kurios metu turėjome sukurti  mandalą iš rudens gėrybių. Projekto užbaigimas sutapo su Europine  Sveikos mitybos diena.  Užpildėme Grįžtamojo ryšio anketą ir keletą akimirkų nusiuntėme ,,Sveikatiados“ komandai.

Sveikata taip pranoksta visas kitas gyvenimo gėrybes, kad visai sveikas skurdžius laimingesnis už sergantį karalių.  (Artūras Šopenhaueris).