ERASMUS + KA2 (2016-11-21)

ERASMUS + KA2 PARTNERIŲ SUSITIKIMAS TURKIJOJE

Šiemet (2016 – 2018) Prienų rajono Išlaužo pagrindinė mokykla pradėjo dalyvauti ERASMUS+KA2 bendrojo ugdymo daugiašalės mokyklų partnerystės projekte „Išsaugokime amžinąsias vertybes. Menas permąsto Europos vertybes.“ Todėl lapkričio 15 dieną dvi mokyklos užsienio kalbų mokytojos – EGLĖ URBANIENĖ bei VALDONĖ RASIMIENĖ - išvyko į Turkijos Akhisar miestą susitikti su šio projekto mokyklų - partnerių atstovais mokytojais  iš Slovakijos, Rumunijos, Ispanijos bei Turkijos.

Susitikimo tikslas – diskutuoti apie poreikį bei svarbą šiuolaikiniams mokiniams ugdytis vertybines nuostatas šio  projekto šalyse-partnerėse bei visame pasaulyje. Mokyklų atstovai išdėstė aiškias pozityvias nuostatas dėl projekto vykdymo tikslingumo bei europinės dimensijos. Negana to, dvi įtempto darbo dienas aptarėme jau suplanuotas veiklas, jų atlikimo terminus, kartu sudarėme reikalingus veiklos efektyvumui įsivertinti klausimynus, siūlėme sklaidos šaltinius bei formas, susitarėme dėl mokinių mobilumų vykdymo principų.  Buvome maloniai ir šiltai priimti vienoje iš Akhisar miesto mokyklų, kurioje stebėjome mokinių meninių gebėjimų programą, bendravome su mokytojais bei tėvais. Akhisar miesto meras papasakojo apie didžiausias savo miesto sėkmes bei ypatingai pasidžiaugė šiuo tarptautiniu projektu, kuris vienija Europos tautas nepaisant jų teritorinių ar religinių skirtumų.

Sėkmingai grįžome namo. Artimiausiu laiku atliksime priimtų sprendimų sklaidą bei imsimės labai atsakingo darbo – ugdyti(s) pagarbą, empatiją – pirmųjų projekto metų vertybes.

EGLĖ URBANIENĖ IR VALDONĖ RASIMIENĖ,

IŠLAUŽO PAGRINDINĖS MOKYKLOS MOKYTOJOS