Knygų skaytymo savaitė (2016-12-20)

Knygų skaitymo savaitė pirmoje klasėje.

Knygų skaitymo džiaugsmu su savo dukra Kornelija stengiuosi dalintis kiek įmanoma dažniau. Pirmosios klasės mokytoja Vilma Daunienė pakvietė mane dalyvauti Knygų skaitymo savaitėje. Ilgai galvojau, kokia knyga sudominti vaikus. Pasirinkau modernią psichoterapinę Debi Gliori pasaką „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“, kurioje per metaforas perduodama informacija apie svarbius gyvenimo reiškinius, vertybes, žmonių vidinį pasaulį.

Prieš skaitymą pirmaklasiai gavo dvi užduotis: atrasti pagrindinę pasakos mintį ir nupiešti save „o jeigu aš būčiau..., ar vis vien mane mylėtum, mama?“

Skaitydama pasaką, jaučiau didelį vaikų susidomėjimą.

Nustebino pirmaklasių užduočių pristatymas: gavau iš jų daugiau negu tikėjausi, apie ką net nesusimąsčiau. Vaikai savais žodžiais paaiškino svarbiausią pasakos mintį ir piešinėliais išsakė savo jausmus mamoms.

Kornelijos mama Raimonda Gaigalienė