Mokinių Kalėdinė dovana Prienų globos namų gyventojams (2016-12-27)

Šiais mokslo metais mes, Išlaužo pagrindinės mokyklos bendruomenė, dalyvaujame ERASMUS+ KA2 tarptautiniame projekte „Išsaugok amžinąsias vertybes. Menas permąsto Europos vertybes“ (2016-2018). Ugdytis PAGARBOS garbaus amžiaus žmogui gruodžio 21 dieną išvykome į Prienų globos namus. Nuvežėme didžiulę dovaną Kalėdoms – įvairius menus siejantį koncertą.

Buvome itin šiltai sutikti globos namų administracijos, darbuotojų bei gyventojų. Visi stebėjosi – kiek daug mokinių, norinčių pabūti kartu su seneliais! Iš tikrųjų mūsų buvo tiek, – nuo pirmokų iki devintokų - kad vos sutilpome į du mokyklinius autobusus.

Jaukioje globos namų salėje jau lūkuriavo seneliai. Renginį pradėjo šeštokė Gabija kartu su mokytoja Egle, kviečiančiomis pabūti kartu „toj pačioj Žvaigždėj, toj pačioj Tyloj, toj pačioj Vilty...“ Koncertuodami mokiniai atskleidė įvairius savo meninius gebėjimus: dainavo (jaunučių choras „Volungėlė“, vyresniųjų mergaičių kamerinė grupė, 4 klasės kvartetas, merginų duetas, solistė Viktorija), grojo  įvairiais instrumentais – dūdelėmis (Dūdelių kapela), pianinu (4 klasės pianistas Linas), pradinių klasių mokinukai pagyvino pasirodymus liaudišku, o vyresnieji  linijiniu šokiu. Dramos būrelio nariai profesionaliai improvizavo Bruno Ferrero kūrinį „Dėžė“, o aštuntokas Erikas Simanaitis meniškai pasekė savo sukurtą pasaką „Stebuklingos pilys“.  Mokyklos Grožio studijos atstovės, pasikvietusios keletą drąsiausių globos namų gyventojų, skambant choro atliekamai adventinei liaudies dainai „Leliumai“, šukavo seneles. Taip mokėmės pagarbos, supratimo, atjautos.

Koncerto pabaigoje dėkojome vieni kitiems pagarbiai įteikdami dovanas – po naminį „grybuką“ kiekvienam seneliui, saldainiai mokiniams nuo globos namų darbuotojų. Su virpesiu balse seneliai dėkojo mažiesiems artistams ir jų mokytojoms – A.Armonienei, A. Klimavičienei, V. Rasimienei, R. Juodsnukienei – bei mokyklos direktorei Rasai Žilinskienei už šiltą bendravimą ir kvietė atvažiuoti dar ir dar kartą, nes visatoje „šviečia VISIEMS VIENA Žvaigždė“.

Dalia Visockienė,

ERASMUS+ projekto sklaidos komiteto narė

Eglė Urbanienė,

projekto koordinatorė