Prienų kultūros ir laisvalaikio centre buvo pristatyta penkioliktoji knyga „Prienų krašto vyturiai“ (2017-02-13)

Tai  Prienų rajono mokinių kūrybos almanachas. Labai džiugu, kad visose knygose yra  ir mūsų mokyklos mokinių kūrinėlių. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė D. Čepeliauskienė,  aptardama 15 metų „derlių“, mūsų mokyklą priskyrė prie tų, kur kūrėjų gana daug – per visus metus knygose įdėta 49 kūriniai. Vadinasi, esame kūrybingi, stengiamės savo mintis išreikšti originaliau, įdomiau, vaizdingiau.

Šių metų knygoje įdėtos E. Simanaičio pasaka „Norų lėktuvėlis“ ir A. Ežerskio „Keistas sapnas“ bei E. Simanaičio pamąstymai „Jei valdyčiau žmogaus mintis“.

Pristatymas buvo įdomiai organizuotas. Salę puošė Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinių paveikslai, kuriais buvo iliustruota knyga (mokytoja A. Deltuvienė), kalbėjo svečiai, pagerbtos knygų sudarytojos ir kiti, kurie prisidėjo, kad jos išeitų, džiugintų mokinius, jų tėvelius, mokytojus.

O  šventės svečias – rašytojas, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis -  visus patraukė savo pasakojimu, mintimis, kad mokiniai būtų kūrėjai, o ne griovėjai. Buvo parodyti kūrybinės stovyklos filmai, kurie irgi vertė mąstyti apie gana sudėtingus dalykus: istorijos momentus, pasirinkimą. Labai patiko ir dainos, kurioms jis pritarė gitara, skaitomos ištraukos iš savo kūrinių.

Visi buvo patenkinti švente ir pamaloninti. Ne tik seimo nario  A. Palionio saldainiais, bet ir Vytauto V. Landsbergio autografais , nuotraukomis su svečiais.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Klimavičienė