Kovo 11 minėjimas (2017-03-10)

27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines  Išlaužo pagrindinės mokyklos mokiniai paminėjo sustodami į „GYVĄJĮ TAUTOS ŽIEDĄ“.

Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo viktorinoje „Labas, Lietuva!“, kurios metu domėjosi savo šalies istorija, pasitikrino žinias apie Išlaužą, Lietuvą. Aktyvūs buvo pirmokai bei antrokai, nes atliko įdomias užduotis.

Vyresnieji mokiniai dalyvavo popietėje „Kad žodis neverktų“. Tai dar vienas Lietuvių kalbos dienų renginys, kuris buvo skirtas Kovo 11-ajai. Jos metu istorijos mokytoja Valdonė Rasimienė kalbėjo apie įvykius, susijusius su Nepriklausomybės atkūrimu, lietuvių kalbai sunkius laikotarpius.

Mokytoja Eglė Urbanienė su penktokais ir šeštokais pasakojo apie sunkų Knygnešių kelią, kvietė į bibliotekoje eksponuojamą autentiškų knygnešio Kazimiero Urbono daiktų ekspoziciją.

Visus sudomino sukurtas filmas – Vasario 16-osios renginio mūsų mokykloje fragmentai.

Mokytoja Aldutė Klimavičienė su mokiniais – jaunaisiais artistais – parodė, kokia skambi, sena, graži lietuvių kalba, kaip nereikia kalbėti, kaip svarbu, pasak poeto Just. Marcinkevičiaus, bendrauti „tik dideliais ir labai svarbiais žodžiais“. Skambėjo dainos Lietuvai ir lietuviškam žodžiui.