Susitikimas su Veronika (2017-10-18)

Išlaužo pagrindinėje mokykloje įvyko įdomus, turiningas susitikimas, kurio iniciatorė mokyklos  bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė. Renginio viešnia -  žymiausia Lietuvos liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene. Kadangi tai neeilinė asmenybė, ir žiūrovų buvo pilna aktų salė: 5 – 10 klasių mokiniai, mokytojai, bendruomenės nariai norėjo išgirsti dainininkės pamąstymus įvairiais klausimais, paklausyti dainų. Ir nenusivylė – mintys apie lietuvių kalbos grožį, būtinumą ją labai puoselėti, ja didžiuotis, skambančios lopšinės, sutartinės, įvairių dainų skirtingos variacijos, bendras dainavimas patiko visiems. Mokinius žavėjo betarpiškas bendravimas, mokėjimas apie rimtus dalykus pasakyti labai paprastai, mokinių žodžiais tariant, nemoralizuojant. Ir, žinoma, dainos. Manau, kad liaudies daina mokiniams po šio susitikimo taps labiau suprantama, patrauklesnė.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Klimavičienė