Žuvininkyste ūkyje (2017-10-27)

Spalio 24 d. 7 ir 9 klasių mokiniai  apsilankė Žuvininkystės tarnybos Šilavoto poskyrio Žuvivaisos ūkyje, pagal projektą ,,Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis‘‘. Mus pasitiko poskyrio vedėja Laima Švirinienė ir pravedė nuostabią pažintinę ekskursiją į žuvų pasaulį. Klausėmės pasakojimų, kaip veisiami ir auginami karpiai, kaip auga žuvys uždaromis vandens apytakos sistemos sąlygomis. Šiame poskyryje įgyvendinama karpių selekcijos programa, karpių ir kitų žuvų išteklių atkūrimo, palaikymo, gausinimo, naujų  žuvų  veislių išvedimo programos. Mokiniai sužinojo, kad Šilavoto poskyris yra vienintelis veislinis - selekcinis ūkis Pabaltijyje. Prieš keletą metų būtent čia ir buvo išveista nauja karpių veislė – Šilavoto karpis.

Žiūrėdami pažintinį - mokomąjį filmuką apie karpių veisimą bei auginimą supratome: kaip naršinami ir inkubuojami ikrai, kaip vėliau ikriukai virsta mažomis žuvytėmis, kaip jos maitinamos ir auginamos iki motininių karpių.

Šios išvykos metu praplėtėme ekologinio sąmoningumo žinias bei suvokimą apie žuvivaisą.

Mokytojos: R.Dereškevičienė ir K.Senavaitytė