Dalyvavome nacionaliniame gamtamokslinio ugdymo ir matematikos raštingumo konkurse (2018-01-12)

Dalyvavome nacionaliniame gamtamokslinio ugdymo ir matematikos  raštingumo konkurse

Gruodžio 1 d. vyko Nacionalinis matematinis ir gamtamokslinis raštingumo konkursas, kurį  organizavo Švietimo ir mokslo ministerija.   Konkursas skirtas 8-10 klasių mokiniams.

Gruodžio 1 d. vyko Nacionalinis matematinis ir gamtamokslinis raštingumo konkursas, kurį  organizavo Švietimo ir mokslo ministerija.   Konkursas skirtas 8-10 klasių mokiniams. Juo siekiama skatinti moksleivius domėtis gamtos mokslais ir matematika, taip pat ugdyti mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias. Konkurso užduočių kontekstai buvo gyvenimiški, labai įvairūs, leidžiantys pateikti skirtingo sunkumo bei sudėtingumo klausimų, reikalaujantys išradingo mąstymo. Atsakant į klausimus reikėjo ne paaiškinti ar atpažinti sąvokas, reiškinius, objektus, tačiau išrinkti argumentą, išvadą, priežastį, pastebėti dėsningumą ir jį pritaikyti, sprendžiant uždavinius – taikyti ar sugalvoti strategiją ir kt. Konkurse skaičiuojami tik asmeniniai dalyvių rezultatai atskirose mokyklose ir pagal klases, t. y., apdovanojamas geriausias mokyklos aštuntokas, geriausias devintokas ir geriausias dešimtokas. Šiame konkurse tapo nugalėtojais šie mokiniai: Svajūnas Valatka -8 kl., Paulina Gemplerytė -9 kl. ir Vytautas Šuopys -10 klasė. Sveikiname nugalėtojus.  Konkurso laimėtojai apdovanoti konkurso laimėtojų diplomais, pasirašytais Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės.

Mokytojos R. Dereškevičienė ir N.Baranauskienė