Susitikimas su “MISIJA SIBIRAS‘ 17“ dalyviais (2018-03-06)

Susitikimas su “MISIJA SIBIRAS‘ 17“ dalyviais

Įspūdingą istoriją kovo 5 d.  apie ekspedicijos sunkumus SIBIRE, nuotykius ir atradimus papasakojo „Misija Sibiras‘ 17“ dalyviai

KRISTINA POCYTĖ IR LAIMIS KASPERAVIČIUS.

Susitikimas su “MISIJA SIBIRAS‘ 17“ dalyviais

KRISTINA POCYTĖ IR LAIMIS KASPERAVIČIUS.

Susitikimų su pradinukais ir vyresnių klasių mokiniais  metu Kristina ir Laimis  kalbėjo, kiek lietuvių buvo ištremta į Sibiro platybes, kaip jie sunkiai dirbo ir ilgėjosi savo gimtosios žemės. Misijos dalyviai įtaigiai ir nuoširdžiai mokiniams papasakojo, kokį ryškų pėdsaką   tremtiniai lietuviai paliko vietiniams gyventojams, nes buvo sumanūs, darbštūs, išradingi, gerbiantys lietuviškas tradicijas. O ekspedicijos dalyviai taip pat atlaikė begales sunkumų: karštį, daug ištvermės reikalaujančius žygius miškais, pelkėmis  ir sunkius, bet prasmingus darbus, tvarkant tremtinių kapus. Teko patirti ir troškulį, ir susitikimų su meškomis baimę. Vaikai susidomėję klausėsi jaunųjų Lietuvos patriotų, uždavė daug klausimų ir susimąstė apie didelę mūsų lietuvių tragediją – būti ištremtiems toli nuo tėvynės, namų, artimųjų – ir jų nepalaužiamą ištvermę išgyventi.

Direktorė Rasa Žilinskienė

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia