Rajono mokinių konferencija „Kaip aš galiu prisidėti kuriant Lietuvą“ (2018-03-14)

Konferencija įvyko 2018 m. kovo 13 d. Joje dalyvavo mokiniai ir jiems padėję pasiruošti mokytojai iš septynių Prienų rajono mokyklų. Iš viso konferencijoje dalyvavo 64 dalyviai bei klausytojai.

Pradėjusi mokinių konferenciją mokyklos direktorė Rasa Žilinskienė, pristačiusi svečius: Prienų r. savivaldybės Mero patarėją Jūratę Zailskienę, Švietimo skyriaus vedėją Rimvydą Zailską ir PŠPT direktorę Danutę Stankevičienę, pastebėjo, kaip svarbu pasikalbėti apie savo indėlį kuriant Lietuvą. Jai pritarė R. Zailskas, visus pasveikinęs su tebesitęsiančiu valstybės šimtmečio gimtadieniu.

Renginio svečias Remigijus Jakštys kalbėjo tema „Tavo karjeros pradžia mokyklos suole“. Pradėjęs dirbti nuo keturiolikos metų, jis įsivardijo save ambicingu žmogumi. Mokinius ragino atrasti tris sritis, kurios labiausiai patinka, ir  augant apsupti save sėkmingais žmonėmis.

Aptardami, kuo galėtų prisidėti kurdami Lietuvą, mokiniai minėjo socialines akcijas ir pilietines iniciatyvas, demonstravo video apie mokyklose vykusius renginius, vieni kitus kvietė būti drąsiais ir pilietiškais.

Apibendrindama mokinių pasisakymus, Mero patarėja J. Zailskienė pasidžiaugė nuveiktais mokinių darbais, davė patarimą, kaip sutvarkyti viename pranešime paminėtą apleistą piliakalnį. Tuo pačiu Mero patarėja pristatė dvi Prienų rajono iniciatyvas: paminklo (suolelio su atversta knyga) poetui Just. Marcinkevičiui pastatymą ir gegužės mėn. aštuonioliktą dieną vyksiančią kraštiečių konferenciją, kurioje bus svarstoma, ką daryti, kad Prienų kraštas dar labiau suklestėtų.

Konferencijos dalyviai, apmąstydami svečių ir pranešėjų išsakytas mintis, „sniego gniūžtėse“ užrašė: „aš galiu savanoriauti“, „per savaitę nors du kartus aplankysiu tą patį vargstantį žmogų“, „turėti vilties ne emigruoti.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Audronė Ramoškienė

Daugiau nuotraukų rasite čia