Pasaulinė AIDS diena Išlaužo pagrindinėje mokykloje (2018-12-05)

Gruodžio 1-oji yra  minima, kaip  Pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima jau 30-tąjį kartą.

Buvo organizuotas  protų mūšį „AIDS: geriau žinoti 2018“. 8 ir 9 klasės mokiniai, susiskirstę komandomis aktyviai dalyvavo protmūšyje, kurio  tikslas:

Atkreipti dėmesį į ŽIV/ AIDS ir narkomanijos problemas Lietuvoje ir pasaulyje, teikiant informaciją apie ŽIV/ AIDS ir psichotropinių medžiagų žalą.

Ugdyti asmenybę - motyvuotą, sugebančią sveikai gyventi, nevartojančią tabako, alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis „Gyvenk pozityviai  ̶  žinok savo būklę dėl ŽIV“. Šiuo šūkiu visuomenė raginama atlikti ŽIV tyrimą ir žinoti, ar neserga ŽIV liga.
 Taip pat mokiniai sužinojo, kad 2018 m. sausio 1 d. buvo užregistruota 3012  ŽIV asmenų Lietuvoje. Diskutavome, kaip reikia elgtis, kad neužsikrėstume, nes visi suvokėme, kad palyginus su pernai metais ŽIV viruso plitimo spektras daug platesnis. Visi komandos dalyviai stengėsi kuo teisingiau atsakyti į pateiktus klausimus. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Biologijos mokytoja R. Dereškevičienė