Dalyvavome Nacionalinėje aplinkosauginėje olimpiadoje (2018-12-11)

Jau penkerius metus elektronikos platintojų asociacija, bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu ( KTU), organizuoja nacionalinę aplinkosaugos olimpiadą.

Šiais metais ir mūsų mokyklos aštuoni  7-8 klasių mokiniai, paraginti gamtamokslinio ugdymo mokytojų R. Dereškevičienės ir K. Senavaitytė, nusprendė dalyvauti olimpiadoje ir pagilinti savo žinias aplinkosaugos srityje. Olimpiados tikslas – šviesti mokinius aplinkosaugos tema, skatinti juos domėtis, formuoti aplinkai draugiškus įpročius.

Šiemet olimpiados pasiruošimo medžiagoje buvo pateikiami ir žinomų žmonių bei keliautojų pasakojimai apie aplinkosauginius iššūkius. Kiekvienas pasakojimas buvo skirtingas, įtraukiantis bei skatinantis keisti savo gyvenimo įpročius ir labai rūpintis aplinka. Metodinė medžiaga ir klausimynas šiandien teigia, kad svarbu kalbėti ne tik apie globalines problemas, bet ir jų sprendimo būdus, sukurtas naujas aplinkos tobulinimo sistemas, įpročius kasdienybėje.

Olimpiados užduočių sprendimas buvo vykdomas elektroninėje platformoje, Kauno technologijos universiteto virtualioje aplinkoje aplinkosauga.vma.lm.lt/, kurse „Olimpiada – Testas“.

Džiaugiamės mokinių rezultatais: bendras mūsų mokyklos mokinių gautų balų vidurkis - 53. Juk svarbu rezultatai, bet dar svarbiau suvokimas, kad turime gyventi socialiai atsakingai savo gyvenamoje aplinkoje.

Mokytojos Rita Dereškevičienė ir K. Senavaitytė