„Pasodinome“ knygų skaitymo medį (2018-12-14)

„Auginkime knygų skaitymo medį“

Integruotai lietuvių kalbos (mokyt. A. Klimavičienė) – bibliotekos (B. Klimčiauskienė) užklasinio skaitymo pamokai „Auginkime knygų skaitymo medį“ mokiniai ruošėsi iš anksto. Skaitė knygas, galvojo, kaip išradingai jas pristatyti draugams. Mergaitės nupiešė didelį šakotą medį, juk kiekvienam mokiniui reikia skirti šaką, ant kurios pakibs vaisiai – perskaitytos knygos. Ir iš tikro medis pasipuošė pirmaisiais lapeliais -  įrašais su knygos autoriumi ir pavadinimu.

Pamoka vyko bibliotekoje. Prie knygų medžio šeštokai vaidino ištraukas iš knygų, improvizavo televizijos laidas, reklamavo, skaitė laiškus veikėjams ir autoriams, pristatė plakatus, skaidres, pasakojo savo įspūdžius. Stengėsi tai daryti kūrybiškai, įdomiai.

Bibliotekininkė papasakojo, kas yra Metų knygos rinkimai, kaip jie vyksta, kokios šiemet pristatytos vaikų, paauglių, suaugusių knygos. Įdomiai supažindino su jų autoriais, knygų anotacijomis. Taip pat pristatė, kokios knygos rekomenduojamos perskaityti šeštos klasės mokiniams, kokios neužsiguli lentynose, labiausiai yra skaitomos.

Mokiniai išsakė savo nuomonę apie pamoką ir draugų pristatymus. Refleksijos lapeliuose rašė, kad pamoka patiko, norėtų daugiau tokių, gyrė bendraklasių pasirodymus. O kalėdinis knygų senelis visus pavaišino saldainiais. Pamoka baigėsi, beliko tik auginti medį – SKAITYTI KNYGAS ir puošti savo skaitymo šakelę.

Mokytoja A. Klimavičienė