Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas (2019-01-04)

Dalyvavome nacionaliniame gamtamokslinio ugdymo ir matematikos  raštingumo konkurse

Šiemet, jau penktus metus, gruodžio mėn. vyko Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas, kurį  organizavo Nacionalinis egzaminų centras.   Konkursas skirtas 8-10 klasių mokiniams. Juo siekiama skatinti moksleivius domėtis gamtos mokslais ir matematika, taip pat ugdyti mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias.

Konkurso užduotys  gyvenimiškos, siejančios matematikos, fizikos, biologijos ir chemijos žinias, reikalaujančios išradingo mąstymo. Atsakant į klausimus nepakako atpažinti sąvokas, reiškinius, objektus, tačiau reikėjo išrinkti argumentą, išvadą, priežastį, pastebėti dėsningumą ir jį pritaikyti, sprendžiant uždavinius – taikyti ar sugalvoti strategiją ir kt.

Konkurse skaičiuojami tik asmeniniai dalyvių rezultatai atskirose mokyklose ir pagal klases, t. y., apdovanojamas geriausias mokyklos aštuntokas, geriausias devintokas ir geriausias dešimtokas. Šiemet konkurse nugalėtojais tapo:

Erikas Valatka - 10 kl., Edvinas Ežerskas - 9 kl. ir Gabija Bruožytė - 8 klasė.

Sveikiname nugalėtojus. Konkurso geriausieji apdovanoti diplomais.

Mokytojos R. Dereškevičienė ir N.Baranauskienė