Biblija ir ekologija (2019-01-22)

Gana nelengva dešimtokui suvokti Biblijos tekstą, jo prasmę.

Kad būtų lengviau, suprantamiau, bandau ieškoti būdų, metodų, kurie sudomintų, skatintų mąstyti, atrasti. Kartu su biologijos mokytoja R. Dereškevičiene vedėme integruotą lietuvių kalbos ir biologijos pamoką „Ekologinės pasaulio problemos ir Biblijos išmintis“. Išsiaiškinę žmogaus paskirtį žemėje, aptarę, kad jis turi puoselėti, tausoti Dievo sukurtą pasaulį, kilo klausimas: „Ar visada žmogus vykdo jam paskirtą misiją?“.

Pradėjome nuo „Žaliosios  Biblijos“ citatų skaitymo, svarbiausių žmogaus veiksmų akcentavimo. Toliau mokiniai, grupėse skaitydami tekstus apie ekologiją, ieškojo pavyzdžių, argumentų, kokios žmogaus klaidos, kokia veikla kenksminga. Taip gimė plakatai šia tema: schemos, diagramos, tekstai. Klausydamos darbų pristatymo, supratome, kad mokiniai gerai suvokė pamokos uždavinį ir teisingai, estetiškai atliko darbą. Kartu manome, jog dirbdami jie įsigilino į esamas ekologines problemas, dažniau pamąstys, ar savo elgesiu neprisideda prie jų didėjimo. Tai patvirtina ir mokinių mintys refleksijos laiške draugui .

„Supratau, kad Dievas pavesdamas žmogui valdyti žemę, jį įpareigojo ja rūpintis, globoti, o ne niokoti, teršti. Daugiau sužinojau ir apie padarinius, kai žmogus „valdė“: užterštas vanduo, oras, dirvožemis ir kita“.

Gintarė J.

„Manau, kad integruotos pamokos labai reikalingos: mokytis daug įdomiau, sužinai irgi daugiau“.

Meida.Š.

„Per šią pamoką aiškinomės Biblijos ir ekologinių problemų ryšį. Susiradau internete „Žaliąją Bibliją“ ir bandžiau skaityti. Gana nelengva, nes parašyta anglų kalba. Ši pamoka mane paskatino rinktis ir kalbėjimo temą, susijusią su ekologija ir Biblija, todėl ir toliau tuo domėsiuosi“.

Tautvydas Š.

Mokytoja A. Klimavičienė