Netradicinės pamokos (2019-03-07)

Valandos su Juozu Tumu Vaižgantu

Laikas nuo vasario 16  iki kovo 11  paskelbtas Lietuvių kalbos dienomis. Visoje šalyje vyksta įvairūs renginiai, skatinantys pagarbą savo gimtajai kalbai, kraštui, žmonėms, kurie kūrė Lietuvą. Išlaužo pagrindinėje mokykloje vyko 6,9,10 klasėse integruotos lietuvių kalbos (mokyt. A. Klimavičienė) ir bibliotekos (bibliotekininkė B. Klimčiauskienė) pamokos „Valandos su Juozu Tumu Vaižgantu“. Šie metai rašytojui jubiliejiniai  - 150 – osios gimimo metinės, todėl ir paskelbti Vaižganto metais.

Renginio metu apžiūrėjome bibliotekininkės ekspoziciją, skirtą Vaižgantui, neakivaizdžiai apsilankėme svarbiausiose jo gyvenimo vietose, aptarėme asmenybės bruožus, skaitėme ištraukas iš jo kūrinių, klausėmės įrašų, kodėl jis yra vienas iš tų, kurie kūrė Lietuvą. Mokinius sudomino fragmentai iš filmo „Tumo kodeksas“, spektaklio „Vaižgantas“. Plačiau kalbėjome apie jo gyvenimą Kaune, Vytauto bažnyčią, paminklą Birštone su žodžiais iš eilėraščio „Birštonuokimės“. Manau, kad tai daugelį paskatins pasidomėti plačiau apie rašytoją, apsilankyti muziejuje Kaune, paskaityti jo kūrinius.

Mokytoja A. Klimavičienė