,,Vikingų kaime“ (2019-05-27)

,,Vikingų kaime“

Senovės baltų gyvensena – tai dviejų valandų patyriminė edukacija gamtoje įkurtame senoviniame ,,Vikingų kaime“ , kuri supažindino mokinius su dviem svarbiausiomis senovinio žmogaus gyvenimo sritimis – karyba ir virtuve. Visus atvykusius dalyvius aprėdę senoviniais rūbais ir padaliję į dvi grupes, muziejaus edukatoriai vedė ieškoti baltų senosios praeities – protėvių kaimo su gyva 1000 metų senumo istorija.

Senovinėje lauko virtuvėje šeimininkai kartu su dalyviais kūreno ugnį, virė arbatą, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. . Viena grupė 1val. praleido virtuvėje, o kita grupė tuo metu svečiavosi senovinio kario menėje. Po 1 valandos patirčių, grupės apsikeitė. Tad kiekvienas mokinys išbandė ir susipažino su senovine karyba, ir virtuvės subtilybėmis. Edukacijos metu siekiama dalyvius suburti į grupę, komandą, kur kiekvieno mažas darbas lauko virtuvėje kuria vertę galutiniam rezultatui – senovinei puotai autentiškoje aplinkoje.  Edukacijoje mokiniai turėjo puikią progą pasijusti „senovės kario kailyje“ ir išmėginti jėgas treniruotėse.  Supažino su to meto kario apranga ir ginklais. Vyko karių pratybos, mokiniai treniravosi ir mokėsi įvairių taktinių manevrų (svaidyti mažąsias ietis – akstis; sudaryti įvairias apsaugines skydų kombinacijas), – patyrė , ką reiškia būti viena kariuomene (komanda).

Po edukacijų, grupė turėjo galimybę  papildomai praleisti laiką gamtoje, išmėginti įvairiausius senovinius žaidimus ir pramogas, draugiškai užkąsti savo atsivežtų užkandžių įrengtoje pavėsinėje.

Po įspūdingos, patyriminės  edukacijos visi saugiai grįžome namo.