Biologijos pamoka Kauno marių regioniniame parke (2019-09-18)

Išlaužo mokyklos 7 klasės mokiniai rugsėjo 17 d. išvyko į  ekskursiją, kuri vyko Kauno marių regioninio parko direkcijoje.

Pažintį pradėjome nuo Kauno marių regioninio parko lankytojų centro ekspozicijos pagrindinio akcento – maketo, ant kurio projektuojamas vaizdas, tarsi laiko mašina, mus nukėlė į tolimą praeitį: suvokėme, kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip galiausiai jis virto Kauno mariomis. Susipažinome su Kauno marių atodangų įvairove, išskirtine parko paukščių, augalų ir gyvūnų rūšine sudėtimi. Panaršėme po stendinius informacinius terminalus.

Kelionę tęsėme po nuostabaus grožio Kadagių slėnį – pažintinį taką Kauno pašonėje, Arlaviškių botaniniame draustinyje. Keliavome pažintiniu taku 1,3 km. ir klausėmės vadovės apie kadagių morfologines savybes.  Susipažinome, kad  Arlaviškių botaniniame draustinyje randamos 4 į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktos augalų rūšys: boloninis katilėlis, gauruotasis gvazdikas, melsvasis gencijonas ir dirvinis česnakas.  Grožėjomės nuostabiomis rudens spalvomis nudažytomis Kauno marių pakrantėmis. Dėkoju už bendradarbiavimą klasės auklėtojai O. Lebedinskienei ir malonius įspūdžius su mokiniais, tyrinėjant regioninio parko gamtos paslaptis ir gilinant gamtotyrines kompetencijas.

Biologijos mokytoja R. Dereškevičienė