KALBOS MOKĖMĖS TEATRE (2019-11-13)

„Tomas Sojeris“

Lapkričio 12 dieną septyniolika  6 – 10 klasių mokinių dalyvavo edukacinėse anglų kalbos pamokose Kaune, Girstučio kultūros centre. Stebėjome po visą pasaulį gastroliuojančio profesionalaus teatro „TNT Theatre Britain“ bei amerikiečių dramos trupės spektaklį „Tomas Sojeris“ (pagal Marko Tveno pasakojimą „Tomo Sojerio nuotykiai“). Šis teatras unikalus tuo, kad neturi savo pastovių patalpų repeticijoms. Nors jos vyksta daugiausia Miunchene, Vokietijoje, teatras keliauja po visas Europos šalis bei plečiasi į Aziją bei Pietų Ameriką. Teatras skiria ypatingą dėmesį literatūrai ir švietimui, ne vien tik ugdo anglų k. įgūdžius, bet ir formuoja jaunojo žmogaus pasaulėžiūrą, ugdo vertybines nuostatas. Po dešimtmečio „American Drama Group Europe“ didžiuojasi, kad surenka pilnas sales žiūrovų bei bendradarbiauja su Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija.

Nepaisant ne itin kokybiško garso, jaunatviško šurmuliavimo salėje, susidomėjome žaismingai sukurtais pagrindiniais spektaklio charakteriais, įdomiais režisūriniais sprendimais, dekoracijų paprastumu bei tinkamumu. Pasirodymas turėjo juoko, sarkazmo elementų, aiškus buvo socialinės kritikos aspektas. Džiugu, jog mūsų neišgąsdino nei kartais sunkokai suprantama amerikiečių anglų kalba, nei  spektaklio – pusantros valandos - trukmė.

Toks anglų kalbos mokymasis teatre yra kitoks, tačiau taip pat reikalaujantis pastangų bei gebėjimo susikaupti, klausytis, išgirsti, suprasti, jei reikia – padėti draugui. Supratome, jog  perskaityta knyga, pagal kurią pastatytas spektaklis, taip pat gali padėti nenuobodžiauti mokantis teatre.