Savarankiška mokymosi diena ,,Kalėdų papročiai ir tradicijos” 1-4 klasėse (2020-12-17)

Savarankiška mokymosi diena ,,Kalėdų papročiai ir tradicijos” 1-4 klasėse

Tai viena iš integruotos savaitės ,,Kalėdų belaukiant”, kuri vyko nuo gruodžio 7 d. iki 11d. , veiklų.

Kiekvienos klasės mokiniai kartu su mokytoja aptarė savarankiško darbo taisykles, prisiminė posakį ,,aš daug ką galiu“. Savarankiško mokymosi dienoje buvo apjungti lietuvių kalbos, matematikos, muzikos, dailės ir darbelių, dorinio ugdymo dalykai.  Mokiniai turėjo galimybę pasirinkti mokytojų parengtas kūrybines ir diferencijuotas užduotis.

Pradinukai aptarė mokymosi planą, kaip savo darbo tempu, laiku ir teisingai įveikti visas  užduotis. Mokėsi  atidžiai pasitikrinti darbą ir užduočių atlikimo atmintinėje pasižymėti susitartą  sėkmės ženklą ,, pliusą”, ,, snaigę”. Tokioje dienoje mokytojas atlieka pagalbininko vaidmenį, o mokiniai  savarankiškai ieško informacijos, pritaiko turimas žinias ir atlieka pasirinktas užduotis. Labai svarbu mokiniams ir mokytojui planuoti laiką, kad įgyvendinti  dienos uždavinius.

Refleksijos metu paaiškėjo , kad dauguma mokinių teisingai ir laiku atliko užduotis, sužinojo naujų dalykų apie Kūčias, Kalėdas ir jų paslaptis, prisiminė daineles. Dalis  mokinių pastebėjo, kad neatliko visų užduočių. Jie teigė, kad ,,kitą kartą atidžiau  žiūrėsime į laikrodį”, ,, mažiau žaisime”.

Pirmokai patyrė iššūkį. Jie, pritaikant savarankiško mokymosi metodą, dirbo pirmą kartą. Beveik visiems mokinukams buvo įdomu kūrybiškai mokytis. Labiausiai patiko ,, Matematiko Katinausko Kalėdos”, prakartėlės ir žibintų puošimas.            Jų refleksijos ,,eglutė’’ pasipuošė neįprastais žaisliukais, kuriuose bandė parašyti ir nupiešti kas buvo įdomu, kuri užduotis sudėtingesnė.

Savarankiško mokymosi dienoje 1-4 klasių mokiniai ugdėsi gebėjimą planuoti  ir  dirbti savarankiškai, nebijoti susidurti su mokymosi sunkumais, juos įveikti, pritaikyti savo žinias ir pasitikėti kūrybinėmis galiomis.

Kad mokiniai pajaustų savarankiško mokymosi sėkmę ir kokybiškai būtų organizuota diena bendradarbiavo mokytojos: A. Armonienė, V. Milkevičienė, A. Balkūnienė, J. Knašienė , Eglė Čaplinskienė, V. Daunienė.

Mokytoja  Vilma Daunienė ir A. Balkūnienė

Daugiau FOTO rasite čia