Apie dienos centrą

Išlaužo seniūnijos kaimų bendruomenės Šeimos dienos centras - viešas juridinis asmuo, teikiantis socialines ir ugdymo paslaugas socialiai remtinoms, rizikos grupės bei socialinių, psichologinių ir kitokių problemų turinčioms šeimoms ir jų vaikams.

Darbo laikas

Nuo 12 iki 17 valandos po pamokų;

nuo 9 iki 14 valandos atostogų metu.

Tikslas

Vykdyti prevencinę veiklą socialiai remtinose, rizikos grupės, bei socialinių, psichologinių ir kitokių problemų turinčiose šeimose augantiems vaikams ir jų šeimos nariams.

Uždaviniai

• Teikti socialinę, pedagoginę bei psichologinę pagalbą vaikams, kurių šeimos patekusios į krizę (tėvų skyrybos, bedarbystė, žalingi įpročiai).
  • Teikti socialinę, pedagoginę bei psichologinę pagalbą vaikams su elgesio ar emocijų problemomis.
  • Organizuoti socialiai remtinų bei rizikos grupės šeimų vaikų laisvalaikio užimtumą.
  • Skatinti vaikų dienos centrą lankančių vaikų tėvų socialinių įgūdžių ugdymą.

Teikiamos paslaugos

• Vaikų dienos centrą lankančių vaikų maitinimas;
  • Laisvalaikio užimtumo organizavimas po pamokų ir atostogų metu;
  • Pamokų ruoša;
  • Socialinių ir bendravimo įgūdžių ugdymas;
  • Kultūrinės išvykos, ekskursijos;
  • Kūrybinis ugdymas;
  • Darbo terapija;
  • Socialinės - pedagoginės konsultacijos dienos centrą lankantiems vaikams ir jų šeimoms;
  • Socialinis darbas su dienos centrą lankančių vaikų šeimomis.

Nuo 2008 m. dienos centras veikia erdviose iš Socialinių paslaugų infrastruktūros programos lėšų įrengtose patalpose, kuriose vaikai naudojasi karatė, treniruoklių salėmis bei specialiomis patalpomis užsiėmimams, tualetais ir dušais. Dienos centras yra įsikūręs Išlaužo pagrindinės mokyklos pusrūsyje. Mokykla pagal panaudos sutartį suteikia patalpas ir apmoka komunalinių paslaugų išlaidas projekto įgyvendinimui. Dienos centro lankytojai naudojasi mokyklos buities kabinetu, sporto sale, stadionu, mokyklos biblioteka.

Dienos centro veikla organizuojama naudojant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšas, dalyvaujant Vaikų dienos centrų projektų atrankos konkursuose. Visos paslaugos dienos centre yra nemokamos.