Užklasinio skaitymo pamoka prie arbatos puodelio (2016-11-15)

Tapo jau tradicija kasmet rengti ilgalaikį integruotą lietuvių kalbos (mokyt. A. Klimavičienė) – bibliotekos (bibliotekininkė B. Klimčiauskienė) užklasinio skaitymo projektą. Tai skatina mokinius dažniau paimti į rankas knygą, patirti skaitymo malonumą, tobulėti.

Ketvirtadienį ir vyko šių metų  projekto „Knygų dvasinis pasaulis“ įžanginė pamoka. Projekto dalyvius, aštuntokus ir septintokus, nustebino nauja aplinka bibliotekoje – stalų išdėstymas, o ypač  arbatos puodeliai, sausainiai, obuoliai. Taigi, mokiniai žiūrėjo filmuotą siužetą, kuriame moteris išsakė savo mintis, kodėl ji skaito ir mano, kad kiekvienas turi atrasti savo knygą, nagrinėjo internete straipsnį, kur nusakomos priežastys, dėl kurių verta skaityti, mandagiai gurkšnodami arbatą bei vaišindamiesi. Šią pamoką susipažino ir su skaitytojų mintimis apie jiems labai patikusias knygas bei galėjo pasimokyti, kaip brandžiai pristatyti perskaitytą knygą. Tai parodė aštuntokas E. Simanaitis ir septintokė V. Šiškutė demonstruodami jiems patikusių knygų pristatymo skaidres.

O kad daug ir labai įdomių knygų paaugliams galima rasti ir mūsų mokyklos bibliotekoje, įsitikino  iš turiningos ir gausios bibliotekininkės parengtos parodos.

Mokiniams pamoka patiko. Perskaičius refleksijos lapelius, išryškėja, kad nauja forma suintrigavo, kad sužinojo pamokoje daug nauja. Daugelis įvardino, kokią knygą norėtų perskaityti. Belieka tik palinkėti, kad neišblėstų entuziazmas ir knygos būtų skaitomos.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Klimavičienė