Projekinė diena  (2017-04-10)

„Saugok. Rūšiuok. Būk žalias!“

Žemė yra vienintelė planeta, pasižyminti gamtos spalvingumu ir grožiu, augalų ir gyvūnų įvairove. NEBŪKIME ABEJINGI ir nepaverskime jos pilka ir nedailia akiai, rūpinkimės aplinka, gyvūnais ir svarbiausia savo pačių sveikata. Pirmas, nors ir labai menkas žingsnelis neužterštumo link - šiukšlės pakėlimas. Aptariant šias problemas balandžio 6 dieną mokykloje  vyko projektinė diena ,, SAUGOK. RŪŠIUOK. BŪK ŽALIAS !’’

Nemuno kilpų  regioninio parko ekologė Rosita Dargienė vedė  paskaitą  1-4 klasių mokiniams tema - “Paukščiai – pavasario pranašai”.  Mokiniai susipažino su paukščių morfologinėmis  sandaros savybėmis, atpažino paukščius pagal balsus ir  išskyrė sklandymo ypatumus. Vėliau vyko praktinių darbelių pristatymas: 1 kl. pristatė maketą ,, Pažink paukščius‘‘, 2-3 kl. pristatė  plakatą ,,Saugok gamtą‘‘ ir 4 kl. perskaitė laišką- kreipimąsi į Mokinį ekologijos temą. Visų darbeliai buvo atlikti kūrybiškai, labai įdomūs, be galo spalvingi ir informatyvūs.

Biologijos pamokoje ,, Tėviškės medžių nebyli kalba ‘‘, kuri vyko 5-7 klasėje buvo kalbama apie medžius. Vėliau vyko praktikumas  ,,Tėviškės medžių nebyli kalba‘‘ mokyklos ir seniūnijos teritorijoje.  Tyrinėjome aplinkoje augančius medžius. Ekologė Romutė Milušauskienė mus pamokė, kaip galima 6 būdais išmatuoti medžio aukštį, nustatyti skesmenį, apibūdinti augimo sąlygas bei geografinę padėtį. Klasėje mokiniai gamino pasirinktam medžiui pasą, kuriame atsispindėjo bendras vaizdas, žievės, sėklos, lapo bei žiedo pavyzdžiai. Integruotoje veikloje rinkome  patarles, priežodžius, sakmes bei priežodžius apie medžius. 8-9 klasės mokiniai vyko į  Alytaus atliekų tvarkymo centrą, kuriame susipažino su antrinių atliekų perdirbimo technologijomis, rūšiavimo ypatumais, bei gamtosauginėmis problemomis. Dėkojame kolegėmis O. Lebedinskienei ir V. Rasimienei už bendradarbiavimą ir pagalbą paruošiant išvykos pristatymą.

Antroje renginio dalyje skubėjome į mokyklos stadioną bei parkelį, kur visi draugiškai atlikome geruosius darbelius gamtai.

Mūsų viešnios kvietė visus mokytojus apsilankyti Nemuno kilpų regioninio parko Gamtos mokykloje  ir dovanojo po  knygą, kurioje ir galėsime išsirinkti mums patinkantį edukacinį užsiėmimą su kūrybinėmis užduotimis. Tad, leiskime mokiniams tyrinėti, ieškoti, atrasti, žavėtis gamtos reiškiniais ir kūriniais.

Biologijos mokytoja   R. Kišonienė ir  biologijos, geografijos  mokytoja K. Senavaitytė