Lino kelias iki staklių (2018-11-13)

3-4 klasės mokiniai lapkričio 8 d. dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,, Lino kelias iki staklių“ Prienų krašto muziejuje.

Programos vadovė papasakojo apie linų sėjimą, augimą, priežiūrą. Mokiniai sužinojo naujų terminų, susijusių su linų darbais. Klausėsi dainų, eilėraščių apie liną. Pasiklausę ir pasimokę pabandė apdoroti linus tradiciniais įrankiais ir įsiminti darbų ciklą. Daugelis mokinių pabandė verpti rateliu. Kitiems teko palyginti audeklą.

Pabaigoje muziejaus šeimininkės pavaišino sėmenų druskyte ir bulvėmis. Buvo gardu ir skanu.

Sužinodami apie tokį lino –augalo kelią, mokiniai suvokė lino reikšmę protėvių buityje ir sužinojo apie linininkystės tradicijas Lietuvoje.

Direktorės pavaduotoja Vilma Daunienė