Atliekų rūšiavimas. Kaip žmogus keičia aplinką? (2020-03-16)

Gamtos pažinimo pamokos temą Atliekų rūšiavimas.„Kaip žmogus keičia aplinką?“ 5 klasės mokiniai mokėsi Alytaus regiono atliekų tvarkymo ir  rūšiavimo centre.

Edukatorė Vaida Undzenienė supažindino mokinius su buities atliekų rūšimis, kurias iš gyventojų priima rūšiavimo centras. Vaikams buvo įdomu, kad į aikštelę galima atvežti  ne tik statybines, buitines, elektronikos, plastiko medžiagas, bet ir stambių gabaritinių medžiagų ir net žaliąsias atliekas. Susipažinome,  kaip perdirbant atliekas įmonė jau pasigamino metano dujas, kurias surenka į ,,burbuliuko’’ talpą ir jas panaudoja elektros energijos gamyboje.. Tokios dujos yra ekologiškesnis kuras.  Joms degant išsiskiria mažiau teršalų - anglies dioksido 30 procentų nei deginant naftą, taip pat mažesni azoto ir sieros oksidų kiekiai. Penktokai buvo sužavėti tokiu atradimu ir noriai nusifotografavo prie ,,burbuliuko’’..Susidomėję apsilankėme  „Mainų namelyje“,  kur galima keistis atliekamais daiktais, mažinant vartojimą arba tiesiog atiduoti juos, kur yra galimybė prikelti juos antram gyvenimui. Sudalyvavome atliekų rūšiavimo pamokoje.

Mokiniai tyrinėjo, svarstė kaip jie galėtų prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo. Visi nutarėme, kad reikia pradėti nuo savęs:  nešiukšlinti, neteršti savo gyvenamosios aplinkos, mokytis rūšiuoti atliekas, atiduodant į žmonių, gebančių jas perdirbti ir prikelti kitam gyvenimui rankas. Ir, žinoma, mažinti vartojimą, ugdytis ekologinį sąmoningumą.   Pajutome, kad Žemė – mūsų rankose. Saugokime ją, rūšiuodami atliekas, augindami savyje gerumo sparnus, puoškime medžiais ir gėlėmis, kad ji būtų gyva, o mes gyventume sveiki ir laimingi.

Biologijos mokytoja R. Dereškevičienė