„Baltų literatūros savaitė“ (2021-09-30)

„Baltų literatūros savaitė“

Prienų rajono Išlaužo pagrindinė mokykla įsijungė į tarptautinio projekto „Baltų literatūros savaitės“ veiklas. Priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis: Ingrida Kisieliene, Jelena Knašiene, Vilma Dauniene, Aušra Balkūniene, Vera Milkevičiene klausė Karlio Skalbės pasakos „Katinėlio malūnas“ garsinių skaitymų. Aptarė kokios gerosios ir blogosios žmonių savybės paliečiamos. Kokie vaizduojami vaikų ir tėvų santykiai. Aiškinosi koks šios pasakos moralas. 2-4 klasių  mokinukai su mokytojomis Vilma Dauniene,  Aušra Balkūniene, Vera Milkevičiene iliustravo pasaką, pritaikė ištraukas.

Muzikos pamokų metu mokytoja Aldona Armonienė pradinukus mokė latvių liaudies dainų.

Priešmokyklinukai, vadovaujami mokytojos Ingridos Kisielienės piešė Latvijos vėliavėles.

Istorijos pamokos metu  mokytoja Irena Vincekienė trečiokus supažindino su Latvijos ir Lietuvos istorijos bendrumais.

Baltų vienybės dieną pažymėjome bendru šokiu mokyklos kieme. Šokį vedė ketvirtokai: Lukas, Eva, Rosita ir Vestina.

Geografijos pamoką  “Latvija ir Lietuva – Baltijos sesės“ 4 klasės mokiniams vedė mokytoja Kristina Senavaitytė. Vaikai kontūriniuose žemėlapiuose žymėjo valstybių sienas, dėliojo šalių kontūrų dėliones.

Baigiamasis savaitės akordas  -  animacinio filmo „Neparastie Rīdzinieki“ stebėjimas. Priešmokyklinukai, 1-4 klasių mokiniai piešė labiausiai patikusius filmo veikėjus. Piešinių paroda eksponuojama mokyklos bibliotekoje.

Išlaužo mokyklos bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė

Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras , Jonavos rajono mokyklų bibliotekų metodinis būrelis

Projekto partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje,

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras,