AKTYVUSIS MOKINIŲ SUSIRINKIMAS (2021-10-01)

AKTYVUSIS MOKINIŲ SUSIRINKIMAS

Mokslo metai  Išlaužo pagrindinėje mokykloje prasidėjo Savivaldžio mokymosi savaite. Vienas iš šios savaitės renginių – Aktyvusis 5- 10 klasių mokinių susirinkimas.

Susiskirstę grupėmis mokiniai kibo į darbą.  Atlikdami užduotis mokiniai turėjo parašyti, kas jiems savyje, klasėje, mokykloje patinka/nepatinka, kelia baimę, dėl ko jie nerimauja.

Mokiniai tvirtina, kad mokykla „visai nieko“. Dauguma jų džiaugiasi, kad mokykloje „galima susitikti su draugais“, gimtadieniai klasėje. Mokiniams patinka graži mokyklos aplinka, įdomios pamokos, renginiai, projektinės dienos, sporto varžybos, nakvynės, penktadieniai, maistas valgykloje. Jie pažymi, kad „daugelis mokytojų gerai paaiškina temas“.

Visų klasių  mokiniams nepatinka, kad ir per pamokas reikia dėvėti kaukes, daliai mokinių – nuotolinis mokymasis, per didelis namų darbų krūvis, kai kurių mokinių netenkina maistas valgykloje, kai kurių bendramokslių elgesys, net mokyklos spalva. Jie skundžiasi, kad „bus daug pamokų kiekvieną dieną“. Mokiniai pasigenda aktų salėje kondicionieriaus, aiškesnių vertinimo kriterijų. Jie norėtų ilgesnio laiko pertraukoms.

Labiausiai mokinius neramina, kad vėl gali būti nuotolinis mokymasis.

Apibendrindami darbą grupėse mokiniai savo  bendramoksliams patarė  mokantis labiau stengtis: „svarbiausia reikia noro ir netingėti“.  Kad mokytojai užduotų mažiau namų darbų, vieni kitiems taip pat siūlė   „daugiau dirbti pamokų metu“.  Mokiniai pageidavo, kad visi mokytojai naudotų tą pačią vertinimo sistemą,  „kad pamokos dažniau vyktų žaidimo forma“, „kad leistų suptis ant mėlynų sūpynių“, kad valgykloje atsirastų įvairesnių patiekalų. Nuotolinio mokymo sukeltam stresui numalšinti mokiniai  norėtų tam skirtų klasių valandėlių, bendros ekskursijos visam antram aukštui. Žadėdami būti atsakingesniais, jie prašo grąžinti sėdmaišius prie aktų salės, leisti naudotis „Wi-Fi“.

Mes, mokytojai, kartu su mokiniais džiaugiamės suradę gerą progą bendriems susitarimams išsigryninti ir dėkojame jiems už priminimą tesėti anksčiau duotus pažadus.

Mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui

Audronė Ramoškienė