Smagi išvyka į Suvalkiją (2022-06-20)

Birželio 15d. mes, penktų ir septintų klasių mokiniai, su istorijos mokytoja I. Vincekiene ir auklėtojomis A. Armoniene ir V. Maščinskiene keliavome į Suvalkiją.

Apsilankėme Jono Basanavičiaus tėviškėje, kur valgėme razavus blynus ir apžiūrėjome  J.Basanavičiaus sodybą, išgirdome naujų dalykų. Labai patiko razavi blynai, buvo labai įdomu ir patiems kepti, ir ragauti juos su, atrodo, nesuderinamais priedais. Niekada nepagalvotum, kad blynai su raugintais kopūstais taip skanu! Ir šiaip daug ką sužinojom apie blynus! Jų buvo labai daug, visi skaniai pavalgėm.

Tuomet nuvykome į Kudirkos Naumiestį, kur išgirdome daugiau apie Vincą Kudirką, žiūrėjome filmuką apie jo gyvenimą ir veiklą, kaip mozaiką dėliojome su jo gyvenimu susijusius paveikslėlius. Paskui dėliojome ir tikrą savo mozaiką. Patiko maišyti cementą, ieškoti tinkamų spalvų ir jomis dalintis. Mozaikas kurti nebuvo lengva, bet tikrai labai smagu, viską darėme patys. Įdomiausia buvo galų gale pamatyti, koks išėjo tavo ir draugų  paveikslėlis.

Patiko  pietūs, nes Kudirkos Naumiestyje kavinėje mes valgėme labai skanius cepelinus!

Taip pat įdomu pabūti Lietuvos – Rusijos pasieny, nors širdy ir kilo kažkoks nemalonus jausmas dėl visų šio meto įvykių.

Vėliau apsilankėme Paežerių dvare, gidas papasakojo dvaro istoriją. Labai patiko rūmai, nes labai gražūs kambariai, senoviniai baldai, daiktai. Net neįtikėtina, kad Lietuvoje yra tokių gražių dvarų.

Užlipome į bokštą, iš kur apžvelgėme visą nuostabaus grožio Paežerių dvarą ir ežerą. Daugeliui patiko lipti į bokštą, buvo baisu, bet atsiveriantis vaizdas to vertas. Bokšto apačioje ir aikštelėse daug  paveikslų, iškamšų. Kuo aukščiau, tuo laiptai atrodė vis mažesni ir mažesni... Dvare norėjosi pabūti kuo ilgiau, nes labai gražūs vaizdai, parkas, ežeras.

Kelionė buvo puiki, pilna įspūdžių, patyrėme daug teigiamų emocijų. Daugiau tokių!

7 klasės mokiniai