Įsitraukimo į mokymąsi savaitė (2022-09-13)

Įsitraukimo į mokymąsi savaitė

Kaip ir kasmet, šių mokslo metų pradžioje Išlaužo pagrindinėje mokykloje vyko įsitraukimo į mokymąsi savaitė „Aš judu ir gerą nuotaiką skleidžiu“. Judėdami - žaisdami tinklinį, žygiuodami 10 kilometrų bei bėgdami olimpinę mylią (1988 metrus) - mokiniai  ugdėsi draugiškumą ir pagarbą vienas kitam. Sutelkti mokinius prasmingam darbui paskatino ir Aktyvusis mokinių susirinkimas.

Aktyviuosius  susirinkimus trijose atskirose grupėse (1-4  kl., 5-7 kl. ir 8-10 kl. mokinių) pirmą mokslo metų savaitę vedė mokyklos psichologė. Susirinkimų pradžiose pasimankštinę mokiniai ant atskirų lapelių užrašė, kas mokslo metų pradžioje mokykloje jiems  nepatinka/kelia nerimą ir pasidžiaugė tuo, kas patinka. Mokiniai kaip patinkančius dalykus ugdyme įvardijo projektines dienas, netradicinio mokymosi savaites, ekskursijas. Vėliau jiems buvo sudaryta galimybė su draugais pasidalinti savo  stiprybėmis, kurios galėtų padėti įveikti nerimą keliančius/nepatinkančius  dalykus mokykloje.

Įsivardiję savo stiprybes, susirinkimo dalyviai apsvarstė, ką galėtų pakeisti savyje, kad jiems geriau sektųsi mokytis ir sutarti klasėje. Mokiniai minėjo: “perskaitysiu daugiau knygų“, „prašysiu pagalbos“,  „daugiau laiko skirsiu kartojimui“, „planuosiu savo laiką“, „keisiu savo elgesį“, „labiau susikaupsiu“, „labiau stengsiuosi“, „lankysiu konsultacijas“, „nevėluosiu į pamokas“, „grįžęs iš karto atliksiu namų darbus“, „įsiklausysiu į mokytojų patarimus“. Įgyvendinti visi šie išvardinti dalykai galėtų padėti mokiniams sėkmingiau mokytis.

Atsakydami į antrąjį klausimą, kaip galėtų padėti savo draugams, kad jiems geriau sektųsi mokytis, mokiniai iškėlė mokslo svarbą („žinok, mokslas yra rimtas dalykas“) siūlydami savo pagalbą bei dalindami patarimus: „lik po pamokų“,  „įsitrauk“, „pats nesiblaškyk ir kitų neblaškyk“, „netrukdyk“, „nejuokink“, „padėk draugams atlikti darbus, jei jie paprašo“,  „pats būk drausmingas ir kitus sudrausmink“, „nesipyk“, „nekalbink draugo per pamoką“. Kad klasė būtų draugiškesnė, mokiniai siūlė „daugiau kalbėtis“, „visiems kartu žaisti ir bendrauti“, „dalyvauti klasės renginiuose, projektuose“, „nuraminti tą, kuris pyksta“.

Baigiantis susirinkimams jų dalyviai užrašė siūlymus, ko norėtų ir kaip galėtų patys prisidėti prie pokyčių  klasėse ir mokykloje.

Klasėse mokiniai įsipareigoja „taupyti elektrą“, „visiems kartu tvarkytis“, „atnaujinti namų darbų ruošimo Messenger grupę“, „priimti klasiokus tokius, kokie jie yra“, „palaikyti vieni kitus“, „būti drąsesniais pamokose“, „visiems įsitraukti į veiklas“, „nesijuokti iš kitų klaidų“, „priimti/suprasti kitų emocijas“. Detaliau šiuos ir kitus siūlymus mokiniai įsipareigojo vėliau aptarti kartu su klasių vadovais.

Mokykloje susirinkimo dalyviai pasiūlė ,„laikytis taisyklių“,  „valdyti savo balsą pertraukų metu, kad būtų mažiau triukšmo“, „teikti siūlymus renginiams ir juose dalyvauti“, „sudrausminti tuos, kurie gadina mokyklos turtą“, „paskleisti Wi-Fi visoje mokykloje“ ir „muzikos prieš skambučius“, „tylesnio (malonesnio) skambučio“, „ekskursijos visiems mokyklos mokiniams į kokią nors užsienio šalį“. Veiklas šiems siūlymams įgyvendinti mokiniai aptars Mokinių taryboje.

Mokiniai, Aktyviajame susirinkime išreiškę savo mintis apie nerimą keliančius, nepatinkančius dalykus ir sugalvoję, kaip tai pakeisti, išsiskirstė su gera nuotaika ir pasiryžimu labiau įsitraukti į mokymąsi.   Kaip jiems pavyks, sužinosime mokslo metų pabaigoje.

Dalia Visockienė