NOVATYVUS ĮRANKIS MOKYKLAI – VIRTUALI KLASĖ (2023-01-18)

NOVATYVUS ĮRANKIS MOKYKLAI – VIRTUALI KLASĖ


Vytauto Didžiojo universiteto, Švietimo akademija bendradarbiaudama kartu su Išlaužo pagrindine mokykla 2023 m. sausio 17 dieną dalyvavo projekto "Eu rural virtual classroom" nuotoliniame susitikime su projekto partneriais - Estela Cántabra (Ispanija), Istituto Omnicomprensivo di Bobbio (Italija), Associació d'Iniciatives Rurals de Catalunya (Ispanija), Universidad De Deusto (Italija), Roscommon LEADER Partnership (Airija).

Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas projekto vystomai platformai, kuri padės gerinti inovacijų plėtrą kaimo mokyklose. Virtualios klasės platforma padės mokytojams integruoti naujoves į įvairias pamokas, padaryti edukacijos procesą labiau inovatyvų - dėl to nuotolinio susitikimo metu buvo diskutuojamas įrankio įgyvendinimo procesas. Mūsų partnerės Išlaužo pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Valdonė Rasimienė kartu su kitais projekto ekspertais aptarė kiek ir kokio amžiaus mokinių galėtų dalyvauti platformos bandomojoje pamokoje, kokios trukmės tai turėtų būti užsiėmimas ir kada būtų galima pradėti mokymus mokytojams, kurie darys pilotinę pamoką savo kaimo mokyklose. Nuspręsta, kad mokinių vasaros atostogų metu bus pravesti mokymai projekto partnerių mokyklų mokytojams ir rudenį vaikams sugrįžus į klases būtų galima pirmą kartą platformą išbandyti ir su mokiniais, kurie tęstinio bandymo metu dalyvautų anglų kalbos pamokoje.

Nekantraujame kuo greičiau išvysti platformą ir ją pristatyti kaimo mokyklų bendruomenėms kaip unikalų įrankį kuris prisidės prie inovacijų taikymo edukacijoje.

2022 m. spalio 28 dieną dalyvavo projekto "Eu rural virtual classroom" nuotoliniame susitikime su projekto partneriais - Estela Cántabra, Istituto Omnicomprensivo di Bobbio(Ispanija), Associació d'Iniciatives Rurals de Catalunya(Ispanija), Universidad De Deusto (Italija), Roscommon LEADER Partnership(Airija).

Susitikimo metu partnerinių šalių kaimo mokyklų mokytojams buvo pristatyta projekte vystoma virtuali platforma, kurios pagalba mokytojai ne tik galės interaktyviai vesti pamokas, semtis gerosios patirties iš kitų kaimo mokyklų Europoje, bet ir taikyti įvairias naujoves edukacijos metodikoje. Šios virtualios klasės pagalba mokytojai turės galimybę išbandyti dialoginį literatūros skaitymą suburiant (Dialogic Literary Gathering) kaip inovaciją savo anglų kalbos pamokose - mokiniai patys pagal susitarimą skaitytų literatūros kūrinius anglų kalba, kuriuos platformos pagalba galėtų aptarti su mokytojais tiek gyvai tiek nuotoliniu būdu. Taip pat vaikai galės plėtoti skaitmenizacijos įgūdžius ir įsitraukti į inovacijos plėtojimą. Tikimės, kad ši mokinius ir mokytoją sutelkianti edukacinė inovacija motyvuos vaikus skaityti daugiau. Nors platforma dar tik pirmoje kūrimo stadijoje, joje numatyta: įrengti forumą-bendravimo erdvę mokytojams, virtualią duomenų saugyklą, bendrų edukacinių projektų sferą ir virtualias klases, kuriose mokytojai dirbtų realiu laiku. Tikimės, kad būtent šios unikalios platformos siūlomos inovacijos prisidės prie didesnio kaimo mokyklų bendradarbiavimo ir inovacijų taikymo edukacijoje.

 

Priedai:

Atgal...
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© 2014 Visos teisės saugomos
190194851 // Mokyklos g. 1, Išlaužo k., Išlaužo sen., Prienų r. sav. // +370 319 48545 // mokykla@islauzas.prienai.lm.lt