Konferencija „Tėvai – tėvams. Kaip tikslingai padėti vaikui mokytis“ (2023-01-26)

Konferencija „Tėvai – tėvams. Kaip tikslingai padėti vaikui mokytis“

„Auklėti vaikus žodžiais  - beprasmiška. Ne tėvų  žodžiai, o darbai – protingo auklėjimo pagrindas“

Janušas Korčekas

Sausio devynioliktosios vakarą į Išlaužo pagrindinę mokyklą rinkosi mokinių tėvai ir mokytojai. Susirinkusiuosius muzikiniais kūriniais pasveikino mokiniai, vadovaujami mokytojos Aldonos Armonienės. Mokyklos direktorė Rasa Žilinskienė palinkėjo sėkmingo darbo.

Viešnia - psichologė Dalė Daiva Gasparavičiūtė  pasidalino  įžvalgomis  apie mokinių tėvų  įsitraukimą  į vaikų ugdymą. Ji  pakvietė tėvus prisiminti, kokią įtaką   mokymuisi darė jų tėvai. Lektorė pabrėžė  tėvų įsitraukimo į vaikų mokymąsi svarbą pasakydama, kad „mokytojai jaučia, kai tėvai įsitraukia  ir padeda savo vaikui mokytis“. Svarbi tėvų įsitraukimo paskata – geri vaikų ir tėvų santykiai.  Ne kas kitas, o suaugusieji turi būti tokių santykių kūrimo iniciatoriais. Psichologė aktyvino tėvus įsivertinimo testais ir išsitrauktų kortelių interpretacija kiekvienam paaiškindama, kokia auklėjimo strategija jam būdinga ir kaip ją reikia pagerinti.

Po psichologės kalbėjęs vienas iš tėvų - Kazimieras Giniūnas - pasidalino bendravimo su savo trimis vaikais patirtimi. Jis pabrėžė, kad auklėti vaikus žodžiu beprasmiška ir teigė  norintis būti pavyzdžiu savo vaikams. Kazimieras pasidalino bendrystės su savo vaikais kūrimo patirtimi pasitelkus sportą ir diskusijai iškėlė pasekmių klausimą.

Mokyklos psichologė Ieva  Žukovienė, kviesdama konferencijos dalyvius diskusijai, pabrėžė, kad kiekvienas iš mūsų esame savo vaikų ugdymo ekspertai.   Kaip ir anksčiau kalbėjusi lektorė,  ji ryškino  tėvų kalbėjimosi  su vaiku svarbą: kiek aš kalbu? Ar daug žinau apie savo vaiką? Į diskusiją įsitraukę kiti tėvai dalinosi mintimis, kaip jiems sekasi įveikti savo vaikų pasipriešinimą vengiant jiems nemalonios, bet šeimai taip reikalingos veiklos. Psichologė Ieva patvirtino tėvų įžvalgas: taip, bendraujant su vaikais labiausiai padeda susitarimai ir pasekmių metodo taikymas. Keliomis tokiomis pasekmėmis pasidalijo patys tėvai. Diskutuojant iškilo tėvų pavyzdžio svarba. „Norėdami, kad vaikai skaitytų knygas, patys skaitykime“, - tėvams patarė diskusijos moderatorė.

Konferencijai baigiantis, mokinių tėvai, paprašyti išsakyti savo įspūdžius, užrašė: „Labai įdomi psichologės paskaita ir naudinga diskusija.“ „Be galo gera girdėti tėvelių patirtis“, „Įdomu ir prasminga.“ „Tarsi viskas žinoma, bet kartu  ir viskas pateikta kitomis akimis. Ačiū jums“.

Tikimės, kad ir kitais metais mūsų mokinių tėvus kviesime jau į tradicine tapusią konferenciją.